Luxusní plovoucí ostrov Kokomo Floating Island

Soukromých ostrovů není nikdy dost a těch, které se mohou pohybovat je ještě méně. Minulý rok jsme psali o konceptu plovoucího ostrovu Project Utopia od společnosti Yacht Island Design Ltd., který byl jakýmsi průkopníkem těchto ostrovů. Pokud Vás plovoucí ostrovy nezajímají, nebo nevěříte konceptům natolik, že mohou získat reálnou podobu, můžete si koupit nebo pronajmout klasický ostrov. Dobrý příkladem pronájmu luxusního ostrovu je Necker Island od britského podnikatele a inovátora Richarda Bransona. Vysoká míra luxusu je zde samozřejmostí, stejně jako veškeré zázemí a cena za pronájem.

Luxusní plovoucí ostrov Kokomo Floating Island je široký 117 metrů a dosahuje výšky 78 metrů. Jestli si myslíte, že takováto masa oceli, kompozitu a vybavení nemůže plavat po vodě, tak se pletete. Maximální ponor při „zapuštění“ je 20,5 metrů, ale pokud jsou stabilizační nohy zatažené, je tento ponor pouhých 9,7 metru. To znamená, že můžete plout i do mělkých vod a stát téměř na břehu Vaší oblíbené zátoky. Celý koncept je projektován pro využití v kombinaci s luxusní lodí Migaloo Superyacht nebo soukromé ponorky. Proto zde naleznete i podvodní doky ukryté ve stabilizačních nohách celé platformy.

Čím Vás Kokomo Floating Island ještě nadchne, je velkolepý penthouse téměř 80 metrů nad mořem. Z terasy penthousu se dostanete do soukromé džungle, ze které poté vyjdete na palubu, kde naleznete pláž osázenou palmami a samozřejmě velký bazén. Uvnitř vnitrobloku pak naleznete ještě bazén a vertikální zahradu s možností venkovního posezení třeba u grilu.

Jsou zde také dva plážové kluby, velký jídelní salón a sklady pro vodní sporty nebo jiné hračky. Exkluzivní vybavení state-of-art doplňuje volitelný heliport pro Váš vrtulník, vysouvací plošiny s plážovým pískem pro pohodlné koupání uprostřed oceánu nebo doky pro lodě a miniponorky. Veškeré úpravy lze samozřejmě dojednat předem a dle požadavků zákazníka.

Společnost Migaloo Private Submersible Yacht představila tento koncept luxusního plovoucího ostrova minulý týden na veletrhu Monaco Yacht Show. Zde jste také mohli v rámci naší emailové pozvánky ochutnat výběrové víno italské vinice od jednoho z partnerů portálu Luxurio.cz a využít slevy na ubytování přímo v centru Monaka.

Koukněte také na

Project Speed – rychlá hračka pro miliardáře

Rychlost, elegance a přepychové vybavení. Tak by se dala charakterizovat nová koncepce luxusní jachty od …

Napsat komentář