Luxusní pera Montblanc Miles Davis 1926

V roce 1926 se narodil v Illinois jeden z nejuznávanějších hudebních talentů. Nejen mezinárodní jazzová hvězda, ale také extrémně talentovaný trumpetista známý pro svou vizi, umění improvizace a v neposlední řadě také kulturní ikona. Řeč není o nikom jiném než o Milesu Davisovi.

A právě všechny tyto výjimečné vlastnosti inspirovali společnost Montblanc k vytvoření limitované kolekce luxusních per. Která se zároveň stává součástí modelové řady Great Characters Limited Edition.

pero-montblanc-miles-davis-1926

První z těchto tří per se nazývá Miles Davis Limited Edition 90 a je speciálně navrženo tak, aby se podobalo trumpetě a zároveň bylo poctou 90. narozenin tohoto hudebního génia.

Na klipu pera jsou vyobrazeny pístky tak jako na trumpetě a zakončení těla je inspirováno náhubkem značky Heim, který patřil mezi Davisův nejoblíbenější. Mezi další vlastnosti patří zejména materiál těla a víčka, které jsou zde vyrobeny z bílého zlata s decentním vyřezáním hudebního téma pomocí laseru. Na pozadí je poté modrá pryskyřice, která skvěle doplňuje vyobrazenou trumpetu z růžového zlata na víčku. Celkově toto luxusní pero vypadá spíše jako umělecké dílo než psací potřeba.

luxusni-pero-montblanc-miles-davis-1926

Další luxusní pero nese název Miles Davis Limited Edition 1926. Tentokrát jsou všechny rytiny vyvedeny do těla z platiny s emblémem Montblanc na vršku víčka. Jak už správně odhadujete podle názvu, tyto pera vzniknou pouze v limitované edici 1 926 kusů pro celý svět. Vybírat můžete ze dvou variant – plnící pero a kuličkové pero.

Posledním modelem je jakési „entry-level“ pero Miles Davis Special Edition, vyhotovené v černé barvě v kombinaci s platinovou úpravou klipu a ruční rytinou hrotu z bílého zlata. Inspirací pro pero byla mistrova kariéra v letech 1940 až 1970 a jeho silná vize „bez kompromisu“. Proto byl často také nazýván jako „Master of Styles“, „Prince of Darkness“ nebo „King of Cool“.

luxusni-pera-montblanc-miles-davis

Pokud chcete vlastnit kus hudební historie a disponujete slušnou částkou na bankovním účtu, máte jedinečnou příležitost. Ceny modelu Limited Edition 90 a Limited Edition 1926 jsou pouze na vyžádání v obchodě, ale verzi Special Edition pořídíte již od 710 dolarů (cca 17 800 Kč) jako propisku, od 780 dolarů (cca 19 500 Kč) jako kuličkové pero a od 905 dolarů (cca 22 650 Kč) jako pero plnící.

luxusni-pero-montblanc-miles-davis-1926  luxusni-pero-montblanc-miles-davis-1926

Koukněte také na

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář