Luxusní hodinky Cartier Drive de Cartier

Luxusní pánské hodinky Cartier – Drive de Cartier

Na veletrhu SIHH 2016 nepředstavila luxusní hodinky pouze společnost MB&F, ale také francouzský výrobce luxusních šperků a hodinek Cartier. Zcela nová modelová řada „Drive de Cartier“ je inspirována ladnými křivkami a vlastnostmi automobilů a indexy jsou označeny tučnými římskými číslicemi. Dalším charakteristickým znakem je gilošovaný ciferník, černěné ručičky a modrý safír umístěn v korunce.

Luxusní pánské hodinky Cartier - Drive de Cartier

Podobné umístění safíru známe již z modelu Ballon Bleu de Cartier, ovšem zde není korunka kryta pouzdrem, jelikož jsou hodinky o něco větší a celkově by tak „protažení“ pouzdra nepůsobilo esteticky.

Drive de Cartier mají pouzdro mírně „polštářkovitého“ tvaru o rozměrech 40 x 41 milimetrů, překryté safírovým sklem a gilošování má připomínat mřížku chladičů automobilů. Na šesti hodinách nalezneme malý ciferník, který je dle modelů stylizován do automobilových „budíků“. Tak jako je u sportovních vozidel prioritní otáčkoměr, tak je v případě těchto hodinek prioritní zobrazení vteřin nebo tourbillonu.

Hodinky Cartier Drive de Cartier Flying Tourbillon

Nové hodinky Cartier se vyrábí ve dvou variantách pouzdra – 18K růžové zlato a ocel. Můžete si však určit barvu giloše na ciferníku, kdy je k dostání černá bronzová, šedá nebo bílá varianta. Srdcem hodinek je strojek představený společností Cartier již v roce 2010 s označením Caliber 1904 MC. Ten je navíc k dostání ve dvou mechanických variantách: Caliber 1904-PS MC s ukazatelem hodin, minut, malou vteřinovkou a datumem; a varianta Caliber 1904-FU MC určená pro menší komplikace zobrazující hodiny, minuty, vteřiny, druhou časovou zónu a indikátor den/noc. Oba strojky jsou vodě odolné do 30 metrů a dekorované oblíbenými pruhy „Côtes de Genève“.

Luxusní pánské hodinky Cartier Drive de Cartier

A aby nebylo možných kombinací těchto luxusních hodinek málo, můžete si vybrat i speciální verzi „Fine Watchmaking“ s létajícím tourbillon strojkem 9452 MC a certifikovaný švýcarským „Poinçon de Genève“.

Ceny za tyto luxusní hodinky Cartier z kolekce Drive de Cartier jsou následující:

  • Strojek 1904-PS; ocelové pouzdro – 6000 Euro (cca 170 000 Kč)
  • Strojek 1904-PS; 18K pouzdro z růžového zlata – 18 600 Euro (cca 520 000 Kč)
  • Strojek 1904-FU s časovou zónou a indikátorem; ocelové pouzdro – 8 400 Euro (cca 235 000 Kč)
  • Strojek 1904-FU s časovou zónou a indikátorem; 18K růžové zlato – 21 900 Euro (cca 615 000 Kč)

Vrcholná verze luxusních hodinek Cartier ve verzi Flying Tourbillon 9452 MC vyjde na 86 000 Euro (cca 2 410 000 Kč).

Luxusní hodinky Cartier - Drive de Cartier Luxusní hodinky Cartier Drive de Cartier

Fotografie jsou ve vlastnictví hautetime.com.

Koukněte také na

hodinky-porsche-design-1919-eternity911-1mionth-ltded

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář