Luxusní pánské hodinky Cartier – Drive de Cartier

Na veletrhu SIHH 2016 nepředstavila luxusní hodinky pouze společnost MB&F, ale také francouzský výrobce luxusních šperků a hodinek Cartier. Zcela nová modelová řada „Drive de Cartier“ je inspirována ladnými křivkami a vlastnostmi automobilů a indexy jsou označeny tučnými římskými číslicemi. Dalším charakteristickým znakem je gilošovaný ciferník, černěné ručičky a modrý safír umístěn v korunce.

Luxusní pánské hodinky Cartier - Drive de Cartier

Podobné umístění safíru známe již z modelu Ballon Bleu de Cartier, ovšem zde není korunka kryta pouzdrem, jelikož jsou hodinky o něco větší a celkově by tak „protažení“ pouzdra nepůsobilo esteticky.

Drive de Cartier mají pouzdro mírně „polštářkovitého“ tvaru o rozměrech 40 x 41 milimetrů, překryté safírovým sklem a gilošování má připomínat mřížku chladičů automobilů. Na šesti hodinách nalezneme malý ciferník, který je dle modelů stylizován do automobilových „budíků“. Tak jako je u sportovních vozidel prioritní otáčkoměr, tak je v případě těchto hodinek prioritní zobrazení vteřin nebo tourbillonu.

Hodinky Cartier Drive de Cartier Flying Tourbillon

Nové hodinky Cartier se vyrábí ve dvou variantách pouzdra – 18K růžové zlato a ocel. Můžete si však určit barvu giloše na ciferníku, kdy je k dostání černá bronzová, šedá nebo bílá varianta. Srdcem hodinek je strojek představený společností Cartier již v roce 2010 s označením Caliber 1904 MC. Ten je navíc k dostání ve dvou mechanických variantách: Caliber 1904-PS MC s ukazatelem hodin, minut, malou vteřinovkou a datumem; a varianta Caliber 1904-FU MC určená pro menší komplikace zobrazující hodiny, minuty, vteřiny, druhou časovou zónu a indikátor den/noc. Oba strojky jsou vodě odolné do 30 metrů a dekorované oblíbenými pruhy „Côtes de Genève“.

Luxusní pánské hodinky Cartier Drive de Cartier

A aby nebylo možných kombinací těchto luxusních hodinek málo, můžete si vybrat i speciální verzi „Fine Watchmaking“ s létajícím tourbillon strojkem 9452 MC a certifikovaný švýcarským „Poinçon de Genève“.

Ceny za tyto luxusní hodinky Cartier z kolekce Drive de Cartier jsou následující:

  • Strojek 1904-PS; ocelové pouzdro – 6000 Euro (cca 170 000 Kč)
  • Strojek 1904-PS; 18K pouzdro z růžového zlata – 18 600 Euro (cca 520 000 Kč)
  • Strojek 1904-FU s časovou zónou a indikátorem; ocelové pouzdro – 8 400 Euro (cca 235 000 Kč)
  • Strojek 1904-FU s časovou zónou a indikátorem; 18K růžové zlato – 21 900 Euro (cca 615 000 Kč)

Vrcholná verze luxusních hodinek Cartier ve verzi Flying Tourbillon 9452 MC vyjde na 86 000 Euro (cca 2 410 000 Kč).

Luxusní hodinky Cartier - Drive de Cartier Luxusní hodinky Cartier Drive de Cartier

Fotografie jsou ve vlastnictví hautetime.com.

Koukněte také na

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář