Ducati „draXter“ XDiavel

Zhruba před třemi týdny bylo u stánku italského výrobce motorek Ducati, na veletrhu Motor Bike Expo of Verona, celkem rušno. Důvodem bylo představení konceptu „draXter“, který vychází z oblíbeného a už tak specifického modelu xDiavel.

Ducati draXter XDiavel

Oblíbený silný náhač/cafe-racer je vybaven motorem Ducati Testastretta DVT o objemu 1262 ccm a poskytuje výkon, který ještě před pár lety měli pouze supersportovní motocykly – 156 koní. Fascinující je také točivý moment, který vrcholí při 5000 otáčkách za minutu a jeho hodnota činí 128,9 Nm.

Ducati „draXter“ XDiavel koncept

Ducati draXter XDiavel v sobě kombinuje prvky silného naháče a supersportovního motocyklu. A to nejen žluto-černým designem, ale také podvozkovými komponenty a brzdami. Ty jsou společně s několika dalšími díly „vzaty“ ze závodního modelu Ducati 1299 Panigale Superbike. Za vývojem tohoto konceptu stojí přímo divize Ducati Style Center Advanced Design. Číslovka 90 na boku motocyklu odkazuje na historii společnosti Ducati, která oslavuje 90 let vášně a rychlosti.

Luxusní Ducati - draXter XDiavel

Ačkoliv nejsou známy bližší specifikace, lze díky výkonu a šesti-stupňové převodovce předpokládat, že maximální rychlost bude podobná modelu Diavel. Náš soukromý tip je, že maximální rychlost překročí 250 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h proběhne za méně než 3 vteřiny. Supersportovní kapotovaná motorka před Vaší partnerkou pravděpodobně neprojde, ale co takhle to zkusit na uhrát na „pomalého“ naháče, kterým se budete kochat krajinou?

Ducati draXte“ XDiavel

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář