Kormaran K7

Chcete se cítit jako James Bond a hledáte ideální doplněk pro vaši luxusní jachtu? A protože má vodní skútr úplně každý, tak se potřebujete trošku odlišit? Novinka od rakouské firmy Kormaran je kombinací katamaránu, trimaránu, člunu a křídlového člunu (známé taky jako hydrofoil).

Kormaran K7 vznikal několik let s cílem poskytnout vysokou rychlost, perfektní manévrovatelnost a tedy i zábavu při zachování vysokého standardu komfortu. Není to tedy čistě závodní náčiní jako „ostrý“ vodní skútr, ale spíše pohodlný a ultra rychlý luxusní „člun“.

luxusni-katamaran-kormaran-k7

Inovativní design působí díky bočním hydraulickým tlumičům futuristicky, ale nenechte se mýlit. Jedná se o čistě funkční prvky, které pomáhají při transformaci plavidla. Žádné technické věci, které se tváří „jen jako“ kvůli designu tady nenajdete. Při výrobě se proto přistupovalo pouze k materiálům jako je titan, uhlíková vlákna (karbon) a nerezová ocel. Z té jsou na plavidle vyrobeny akorát hydraulická ramena a několik komponent motoru jako například výfukový systém. Horní část „paluby“ je obložena teakovým dřevem. To v kombinaci s černým lakováním křídel působí kontrastně a poskytuje členům posádky příjemné místo ke slunění nebo naopak k odrazu do vody a zchlazení. Rozložitelné totiž nejsou pouze boční křídla, ale také přední část plavidla.

kormoran-k7-luxusni-clun

Kormaran K7 je taktéž vybaven inteligentním LED osvětlením, které poskytuje pilotovi ideální světelný kužel dle směru plavby. Boční osvětlení, podvodní a „pozičky“ jsou samozřejmě také z LED a k dispozici buď v klasické bílé nebo RGB. Pohodlně se posaďte do koženého interiéru té nejlepší výběrové kůže a vychutnejte si zvuk leteckého motoru, se kterým je toto plavidlo dodáváno.

Motory jsou v tomto případě uloženy v křídlech plavidla a každý nabízí základní výkon 155 koní, který může být upravený na 200 koní. Popřípadě je zde možnost kterou rozhodně doporučujeme – využít nabídky leteckého motoru (koncepce motoru Wankel) o výkonu 300 koní. Celkem tak dle konfigurace získáte výkon od 310 až po 600 koní, což pohodlně dostačuje na maximální rychlost cca 40 uzlů. Navíc ten zvuk letadlového motoru…

futuristicky-clun-kormoran-k7 kormoran-k7 kormaran-k7-katamaran kridlova-lod-kormoran-k7 luxusni-clun-kormaran-k7

Koukněte také na

Project Speed – rychlá hračka pro miliardáře

Rychlost, elegance a přepychové vybavení. Tak by se dala charakterizovat nová koncepce luxusní jachty od …

Napsat komentář