Luxusní kolo Bugatti PG

Stejně jako se společnost Bugatti spojila s lodními architekty Palmer Johnson Yachts pro výrobu luxusní jachty Bugatti Niniette 66, tak se společnost rozhodla zahájit spolupráci s německým výrobcem luxusních kol firmou PG.

PG Bugatti je kolo vyrobené z uhlíkových vláken, řadící se do kategorie „urban bike“. Nepočítejte tedy že s ním budete sjíždět horský terén a nezpevněné cesty lesních tras. Na druhou stranu se budete jako doma cítit na kvalitní asfaltové cestě, popřípadě na městské kolonádě. Kde rozhodně oceníte nejen design ale také váhu celého kola, která činí neuvěřitelných 5 kilogramů.

luxusni-kolo-bugatti-x-pg

Už je jasné proč PG Bugatti získalo na automobilovém veletrhu Geneva Motor Show velkou pozornost novinářů a fanoušků automobilismu. To že se z uhlíkových vláken vyrábí kola a nosné rámy kol asi nikoho nepřekvapí a patří to dnes do běžného segmentu kol vyšší třídy. Ale že jsou z karbonu vyrobeny také komponenty jako jsou řídítka, sedačka, brzdy nebo dokonce přední vidlice, to už je velmi slušná práce.

Stejně jako Bugatti Chiron, Bugatti Veyron nebo jiné zakázkové produkty, bude i luxusního kola Bugatti PG vyrobeno jen několik málo kusů. Konkrétně 667 ručně skládaných a vyrobených dle specifikací zákazníka. Za což také zaplatíte patřičnou částku – konkrétně 39 000 dolarů (cca 975 000 Kč).

luxusni-kolo-bugatti-pg luxusni-kolo-pg-bugatti

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář