Luxusní klavír za 15 miliónů korun prodán!

Spolupráce britského klavírního specialisty Goldfinch s umělcem Laurenem Bakerem, přinesla očekávané výsledky a vznikl tak skutečně mistrovský kousek. Jako základ bylo použito piano od americko-německé společnosti Steinway&Sons, která již od roku 1853 vytváří ty nejlepší kousky pro většinu světových orchestrů a velmi náročných klientů. Luxusní klavír z Goldfinche se od konkurence a klasického modelu odlišuje „drobností“ – je zdoben půl miliónem krystalů Swarovski.

Jelikož ve společnosti Goldfinch pracují skuteční umělci a řemeslní mistři, jsou všechny krystaly nanášeny ručně. Celý tento proces trval neuvěřitelných 6 měsíců precizní práce a vyžadoval opravdu notnou dávku trpělivosti.

luxusni klavir goldfinch

„Je radost, když se mění zákazníkův sen ve skutečnost. Nemilujeme nic víc, než když se stírá hranice mezi nadčasovostí a současným britským uměním, ale to není jen o skvělém vzhledu – naše řemeslo je kombinací nejmodernějších technologií pro hladkou povrchovou úpravu a ultimátní muzikálnost“ říká Tomas Norman, ředitel společnosti Goldfinch.

Zajímavostí jsou také neviditelná táhla v klavíru, která umožňují automatické hraní. To znamená, že speciální mechanismus zahraje na klavír několik etud a her zcela sám, bez nutnosti klavíristy. Kolik že tahle extravagance stojí? Přesně 420 000 liber, tedy přes 15,5 miliónů korun. Pokud si říkáte, kdo si tento klavír pořídí, tak jeden je právě na cestě do Kataru k nejmenovanému šejkovi.

goldfinch luxusni klavir Luxury piano goldfinch crystal swarovski luxusni piano goldfinch

Koukněte také na

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář