Luxusní katamarán „Project L“

To co vidíte na obrázku, je koncept inovativního katamaránu, s vysokým nadstandardem známým z luxusních jachet. Projekt byl navržen slavným architektonickým studiem námořních lodí a staveb – BMT Nigel Gee ve spolupráci s designovým studiem Claydon Reeves z Velké Británie.

Představení katamaránu s názvem „Project L“ proběhne na veletrhu 2014 Monaco Yacht Show, který se koná tento týden od 24 do 27 září ve městě skutečného luxusu – Monaku.

„Elegantní plynulé linie smyslně kombinující barevné odstíny zapříčiní, že tento 85 metrů vysoký katamarán vzbudí v přístavu zasloužený rozruch“ řekl James Roy, ředitel designu BMT.

Nový katamarán s technologií SWATH nabídne oproti klasickým konstrukcím větší odolnost hlavně proti rozbouřenému moři.
Indispozice celého plavidla byla navržena jako impozantní sociální prostor pro setkávání rodiny v hlavní kajutě na zadním můstku. Velká okna po bocích dovolují obyvatelům jedinečný výhled mezi trupy, který je zvlášť uchvacující při nočním osvětlení. Ostatně i prostor mezi trupy má zde neobvyklých 15 metrů na šířku. Díky tomu lze uvnitř pohodlně zaparkovat sportovní člun nebo využít můstku pro potápění.

Pohon je zajištěn dvojicí konvenčních vznětových motorů a maximální rychlost plavidla činí 20 uzlů. V plánu jsou taktéž motory CODAG (kombinace naftového motoru a plynové turbíny), které rozpohybují plavidlo na rychlost více než 40 uzlů.

bmt-nigel-gees-swath-catamaran-concept-1

Koukněte také na

Project Speed – rychlá hračka pro miliardáře

Rychlost, elegance a přepychové vybavení. Tak by se dala charakterizovat nová koncepce luxusní jachty od …

Napsat komentář