Luxusní kapesní hodinky Roger Dubuis Excalibur Spider Pocket

Že jsou kapesní hodinky už dávno z módy a vytlačili je mobilní telefony? Ale kdeže, v určitých kruzích společnosti, se prostě nehodí vytáhnout mobilní telefon uprostřed debaty a zjišťovat kolik hodin zrovna je. Kdežto vytažení luxusních kapesních hodinek, to už je jiná. Známý švýcarský výrobce hodinek Roger Dubuis si to velmi dobře uvědomuje a přišel tak s modelem Excalibur Spider Pocket, který nejen že skvěle vypadá a funguje, ale také přitáhne zrak každého, kdo si ho jen všimne. A to nezávisle na ceně, kdy tyto nádherné luxusní hodinky stojí zhruba 12,5 miliónů korun (500 000 dolarů).

Roger-Dubuis-Excalibur-Spider-Pocket-Time-2

Kulatý design minulého a předminulého století zůstal zachován. Ovšem stejně jako jde materiál a technologie jeho zpracování dopředu, i určité prvky designu se vyvíjí. A že designéři ve společnosti Roger Dubuis dělají svojí práci na výbornou, dosvědčuje i tento model. Moderní a zároveň luxusní kapesní hodinky z titanového pouzdra nejsou poháněny konvenčním strojkem ale dalším mistrovským kouskem z dílny Roger Dubuis.

Strojek s označením Quatuor RD101 je vyroben z neuvěřitelných 590 precizně opracovaných dílků. Číslo, které Vás ohromí už jen proto, že se všechny dílky vyskládali do pouzdra o průměru 60 milimetrů. Dokonce i počet kamenů – 113, je více než úctyhodný a nikoho ani nepřekvapí, že tyto kapesní hodinky vzniknou pouze v omezeném počtu kusů jako limitovaná edice. Čtveřice setrvaček je umístěna do rohů a jsou poháněny pružinou ve středu celé komplikace. Generovaná frekvence činí 4 Hz (respektive 4 x 4Hz) a rezerva nátahu je 40 hodin. Zjistit kolik těmto „automatům“ zbývá energie, můžete přes jednoduchý ukazatel ve spodní části ciferníku.

Roger-Dubuis-Excalibur-Spider-Pocket-Time-3

Pokud Vás tyto moderní a zároveň luxusní kapesní hodinky zaujali, můžete si jeden kus z celkových 28 objednat za cenu 500 000 dolarů (cca 12 500 000 Kč).

Roger-Dubuis-Excalibur-Spider-Pocket-Time-4-683x1024 Roger Dubuis-Excalibur-Spider-Pocket-Time-1

 

Koukněte také na

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář