Hermès Birkin vydražena za 5,5 miliónu korun

Že na našich stránkách píšeme o drahých a luxusních kabelkách, to je takový standard. Ale jednou za čas přijde ze světa kabelek zpráva, která ostatní kabelky svým luxusem lehce upozadí. A nejinak je tomu i u aktuální kabelky Hermès Birkin 35 fuchsiové barvy zdobené diamanty. Ta se vydražila za rekordních 1 720 000 hongkongských dolarů (cca 5,5 miliónu korun) a stává se tak nejdražší kabelkou prodanou v aukci.

Zářivě růžová kabelka byla vyrobena z krokodýlí kůže v roce 2014 a veškeré doplňky jsou z bílého 18K zlata osázeného diamanty. Její vydražení proběhlo v průběhu aukce domu Christies, který se na dražby luxusních kabelek a doplňků specializuje. Aukční dům nedávno povolil přihazování na dražené produkty prostřednictvím telefonátů, což mělo za následek vydražení věcí za vyšší částky než obvykle. A přesně takhle byla vydražena tato kabelka od Hermès. Anonymní přihazující na telefonu dal nejvyšší nabídku 1,72 miliónu hongkongských dolarů, kterou již nikdo nepřehodil. Jak uveřejnil aukční dům Christies, většina kupujících jsou soukromí asijští sběratelé, kteří nestojí o publicitu a částečně se tak bojí účastnit aukcí fyzicky.

Předchozí světový rekord o nejdražší vydraženou kabelku držela také společnost Hermes a také s modelem Birkin. Diamanty zdobená kabelka z krokodýlí kůže byla vydražena za 203 150 amerických dolarů (cca 5,1 miliónu korun) v roce 2011.

Luxusni kabelka Hermes Birkin

Koukněte také na

Versace Baroque Embroidered Palazzo Empire

Luxusních kabelek není nikdy dost a proto se teď můžete podívat na aktuálně poslední dílo …

Napsat komentář