Azimut S7

Léto se blíží mílovými kroky a vy stále nemáte svojí jachtu? Nedokážete se rozhodnout jestli si pořídit luxusní palác na vodě o délce 80 metrů a třech podlažích nebo něco menšího? Pak zbystřete.

Známá italská loděnice a výrobce luxusních jachet, společnost Azimut Yachts, představila novinku s názvem Azimut S7. Sice tuhle letní sezónu nestihnete, protože první modely „doplavou“ k zákazníkům až za několik měsíců (konkrétně v září), ale na příští rok už budete vybaveni.

luxusni-jachta-azimut-s7

Azimut S7 byl koncipován s vizí poskytnout posádce luxusní a moderní domov, který se dokáže pohybovat vysokou rychlostí při zachování veškerého komfortu a stability. Stejně tak jako je moderní interiér, který dostal na starosti Francesco Guida, patří exteriér lodi mezi to nejlepší co můžeme aktuálně na trhu vidět. Postaral se o něj známý Stefano Righini, který patří mezi uznávané námořní architekty s více než 630 návrhy celkem, z nichž se většina dostala do výroby. Mezi nejznámější jeho výtvory patří luxusní jachty jako Da Vinci od loděnice Overmarine, Attitude od Benneti nebo třeba Vicious Rumour od společnosti Azimut.

Design není jedinou věcí, která stojí v případě jachty Azimut S7 za zmínku. Celá loď je totiž vyrobena z kompozitu FPR (karbon + sklolaminát), což umožňuje při relativně nízké váze zachovat pevnost a vlastnosti ocelových konstrukcí. Kombinace bílé barvy lakování s černě tónovanými zaoblenými okny působí opravdu luxusně. A ani byste neřekli že celá jachta má délku 21,3 metrů. Minimálně zde ubytujete 8 pasažéru a ještě vám zbyde dostatek místa k obývání. Standardní konfigurace kabin je 4+1 (celkem 8+2 lůžek) a hlavní kajuta pro majitele pak nabízí dispozice 3+1.

azimut-s7-luxusni-jachta

Tři jsou také dieselové motory Volvo Penta, konkrétně VOLVO D13 – IPS 1050 – 800 mHP, které nabízí velmi příjemných 588 kW (cca 790 hp). To bohatě stačí k dosažení cestovní rychlosti 31 uzlů (maximální rychlost čin 35 uzlů). Jak už víte z automobilového průmyslu, konstrukce dieselových motorů je těžší a proto je Azimu S7 vybaven automatickým vyvažovacím systémem, který přizpůsobuje nejen příď při rozrážení vln, ale také distribuci paliva v nádrži (3 800 litrů) a celkové naklánění jachty. To nejlepší na závěr, celou plachetnici můžete ovládat jednoduchým joystickem, stejně jako simulátor počítačové hry.

Luxusní jachta Azimut S7 splňuje nejvyšší standardy homologací CE Kategori A a certifikaci NMMA.

azimut-s7-luxusni-lodluxusni-jachta-azimut-s7

Koukněte také na

Project Speed – rychlá hračka pro miliardáře

Rychlost, elegance a přepychové vybavení. Tak by se dala charakterizovat nová koncepce luxusní jachty od …

Napsat komentář