Zenith Pilot Type 20 – Tribute to Louis Blériot

Švýcarská hodinářská společnost a výrobce luxusních hodinek Zenith, vydává novou limitovanou edici modelu Zenith Pilot Type 20. Speciální edice vyrobená v nákladu pouhých 5 kusů pro celý svět, je poctou Louisovi Blériotovi. Velkému francouzskému letci, inženýrovi a vynálezci, který se proslavil zejména díky tomu, že jako první přeletěl Lamanšský průliv (kanál La Manche) v roce 1909.

Luxusní hodinky Zenith Pilot Type 20 Tribute to Louis Blériot

Limitovaná edice těchto luxusních hodinek je nazývána „Tribute to Louis Blériot“ (Hommage À Louis Blériot) a celé pouzdro je vyrobeno z 18K bílého zlata, včetně korunky a lunety. Ochrana ciferníku a strojku je zajištěna pomocí safírového skla s antireflexní vrstvou z každé strany. Ciferník je vyroben z kusu meteoritu s jemným šrafováním a s rhodiovanými ručičkami s luminiscencí SuperLuminova SLN C1. Stejnou luminiscenci mají i číslice na ciferníku. Voděodolnost je do 30 metrů.

Strojek, na který vidíte zadním dýnkem (jak jinak než ze safírového skla), je domácí produkce a nese označení Zenith 5011K. Velkost strojku 50 milimetrů v průměru a výška 10 milimetrů, dávají tušit, že hodinky nepatří velikostně mezi klasické, ale na ruce se budou skvěle vyjímat a budit pozornost okolí. Průměr hodinek je totiž 60 milimetrů, což v porovnání s klasickou velikostí (41 – 46 mm) je opravdu rozdíl.

Luxusní hodinky Zenith - Pilot Type 20

Celý strojek je složen ze 134 komponentů a 19 kamenů. Frekvence činí 2,5 Hz což je 18 000 kmitů za hodinu. To nejzajímavější je ovšem ruční rytina na zadní části strojku, s vyobrazením Louise Blériota při letu přes kanál La Manche.

Za zmínku také určitě stojí černý pásek z aligátoří kůže s 18K zlatou sponou. Pokud Vás luxusní hodinky Zenith Pilot Type 20 Tribute to Louis Blériot uchvátili, můžete si je pořídit za cenu 200 000 švýcarských franků, což je v přepočtu zhruba 4 923 000 Kč. Ačkoliv se cena může zdát vyšší, vezměte v potaz, že tyto luxusní hodinky budete mít jen Vy a další 4 lidé z celkových 8 miliard lidí na celém světě.

Luxusní hodinky Zenith Pilot Type 20 - Tribute to Louis Blériot Zenith Pilot Type 20 - Tribute to Louis Blériot

Koukněte také na

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář