Roger Dubuis Excalibur pro rok 2017

Pro rok 2017 se švýcarská firma Roger Dubuis rozhodla inovovat svůj model Excalibur. A aby společnost potvrdila že to myslí s inovacemi vážně, představila hned několik nových vylepšení nejen po estetické ale také technické stránce. Spolupráce se známým italským výrobcem pneumatik Pirelli stále pokračuje a vy se tak můžete pokochat novými modely.

luxusni-hodinky-roger-dubuis-excalibur-spider-pirelli-double-flying-tourbillon

Jedním z nejzajímavějších počinů jsou luxusní hodinky Roger Dubuis Excalibur Spider Pirelli Double Flying Tourbillon, které vzniknou v limitované edici pouhých 8 kusů. Unikátnost spočívá v umístění dvou tourbillonů vedle sebe. Konkrétně se jedná o in-house kalibr RD105SQ vyrobený z 365 dílků. Tourbillony jsou inspirovány designem automobilových tachometrů a otáčkoměrů, stejně jako ukazatel rezervy nátahu – ten zase odkazuje na design palivového ukazatele. Tento mechanismus je vložen do titanového pouzdra o velikosti 47 mm s povrchovou DLC úpravou a modrými akcenty. Konkrétně oficiální modrou barvou Pirelli. Cena hodinek je stanovena na 280 000 švýcarských franků, což je zhruba 7 110 000 Kč. A jako bonus získáte dvoudenní VIP pozvánku na motoristickou soutěž jako host Pirelli.

roger-dubuis-excalibur-spider-pirelli-double-flying-tourbillon

Dalším modelem je Excalibur Spider Pirelli Automatic Skeleton, který je podobné předchozímu modelu ale nedisponuje tourbillonem. Skeletonový strojek byl vyvinut už v roce 2015 pod označením RD820SQ a skládá se z 167 dílků. Disponuje ale také certifikátem přesnosti „Poinçon de Genève“. Pouzdro je zde vyrobeno taktéž z titanu s povrchovou úpravou DLC, ale nyní o velikosti 45 milimetrů. K modrým akcentům perfektně ladí gumový pásek vyrobený ze stejné směsi, ze které Pirelli vyrábí pneumatiky pro vozy Formule 1. Informaci o ceně bohužel nemáme, ale tento model vznikne v limitované edici 88 kusů, takže je zde možnost že cena bude více přívětivá než u předchozí verze. K dispozici je také varianta vyrobená z růžového zlata.

luxusni-hodinky-roger-dubuis-excalibur-spider-pirelli-automatic-skeleton

Posledním modelem je Roger Dubuis Excalibur Carbon Spider a jak už název napovídá, půjde o luxusní hodinky s karbonem. Respektive kompletně celé vyrobené z karbonu. Jádro strojku RD509SQ je sice zachováno kvůli technickým parametrům, ale klec tourbillonu, kryty strojku a můstky jsou z karbonu. Stejně tak jako celé pouzdro hodinek. Přiznaná textura dodává hodinkám velmi osobitý styl. Je to zapříčiněno použitými uhlíkovými vlákny, v tomto případě pod označením T700. Karbon T700 patří mezi nejpevnější materiály díky nižší poréznosti (o 8 % méně než ostatní uhlíková vlákna). Což se celkově projevilo na snížení hmotnosti o 30 %. Hodinky Excalibur Carbon Spider demonstrují kvalitu a přesnost značky, inovativnost a zpracování nad zavedenými normami hodinářství. Limitovaná edice čítá 28 kusů za cenu 180 000 švýcarský franků, tedy cca 4 575 000 českých korun.

hodinky-roger-dubuis-excalibur-carbon-spider

luxusni-hodinky-roger-dubuis-excalibur-spider-pirelli-automatic-skeleton hodinky-roger-dubuis-excalibur-spider-pirelli-double-flying-tourbillon hodinky-roger-dubuis-excalibur-spider-pirelli-double-flying-tourbillon

Koukněte také na

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář