MB&F Legacy Machine Perpetual Calendar

Švýcarská hodinářská značka MB&F produkuje tento rok jeden model za druhým. Po nedávném představení neobvyklých a opravdu zajímavých stolních hodin MB&F Arachnophobia, zde máme „klasické“ automaty pro pravé gentlemany.

Luxusní hodinky MB&F Legacy Machine

Čtvrtá kapitola série Legacy Machine je přesně taková, jakou byste očekávali – nejsložitější komplikací společnosti MB&F. Svým způsobem průkopnická značka, se nyní rozhodla pro klasický elegantní vzhled hodinek a pokud se nepodíváte podrobně, nepřijde Vám model odlišný od jiných „skeletonů“ na trhu. Když opomineme fakt, že se každé hodinky ručně skládají z 650 komponent, což je číslo samo o sobě dost působivé, ne nepodstatným detailem je i uchycení čtveřice ciferníků. Pro téměř neviditelné upevnění ciferníků a geniální strojek s funkcí kalendáře, totiž byla sjednána spolupráce s vyhlášeným irským hodinářem Stephenem McDonellem.

Luxusní hodinky - MB&F Legacy Machine Perpetual Calendar

Nic nevyjádří klasický vzhled jako skeletonová komplikace s ručními úpravami stylizující hodinky do 19. století. Pouzdro o rozměrech 44 x 17,5mm je k dispozici z 18K 5N červeného zlata, nebo v industriálnějším a konzervativnějším vzhledu z platiny 950. Jak už dávají tušit rozměry pouzdra, nejedná se o žádné jemné hodinky ale solidní kousek „železa“.

Samotné srdce hodinek je složeno z 581 komponent a nabízí rezervu chodu 72 hodin. Usazeno v 41 kamenech pak „bije“ frekvencí 18 000 kmitů za hodinu (2.5 Hz). Samozřejmostí je ochrana safírovým sklem z každé strany s antireflexní úpravou. K ručně šitému řemínku z kůže aligátora v černé nebo hnědé barvě si můžete zvolit sponu z červeného zlata nebo platiny.

MB&F Legacy Machine Perpetual Calendar

Luxusní hodinky MB&F Legacy Machine Perpetual Calendar vzniknou v limitované edici celkových 50 kusů (25 kusů z červeného zlata a 25 kusů z platiny).

Luxusní hodinky MB&F Legacy Machine Perpetual Calendar
Luxusni hodinky - MB&F Legacy Machine Perpetual Calendar
Luxusní hodinky MB&F Legacy Machine Calendar Luxusni hodinky MB&F Legacy Machine - Perpetual Calendar Luxusni hodinky MB&F Legacy Machine Perpetual Calendar

Koukněte také na

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář