Louis Moinet Memoris Red Eclipse

Na předposledním veletrhu luxusních hodinek Baselworld bylo představeno několik limitovaných edicí kousků, které byste zaručeně chtěli mít doma. Jedním z takových jsou hodinky Louis Moinet Memoris Red Eclipse, které jsou nejen mechanicky okouzlující, ale také neuvěřitelně detailně propracované.

louis-moinet-luxusni-hodinky

Louis Moinet Memoris Red Eclipse jsou vyhotoveny v růžovém zlatě a vznikli na počest legendárního chronografu Louis Moinet Compteur de Tierces. Část historie nedržíte v ruce každý den a chronograf Compteur de Tierces na kterém společnost Louis Moinet začala pracovat v roce 1815 a následně dokončila v roce 1816, definoval vývoj celého hodinářského průmyslu. Jedná se totiž o první chronograf na světě s vysokofrekvenčním strojkem fungující na frekvenci 30 Hz, tedy 216 000 kmitů za hodinu.

louis-moinet-compteur-de-tierces

Pozorování hvězd bylo pro vynálezce a vizionáře Louise Moineta vášní a proto není divu že i v nových Memoris Red Eclipse najdeme „hvězdný“ odkaz na pozadí ciferníku. Ostatně z jakéhokoliv úhlu se na tyto hodinky podíváte, vždycky budete muset obdivovat kvalitu řemeslného zpracování a detailnost vyvedení.

louis-moinet-memoris-red-eclipse

Srdcem těchto hodinek je kalibr LM54, vyrobený ve spolupráci se švýcarskou společností Concepto, v La Chaux-de-Fonds. Umístěný do 18 karátového pouzdra z růžového zlata o průměru 46 milimetrů. Celé pouzdro bylo ručně gravírováno a dekorováno, aby jej následně uzavřelo mírně vypouklé safírové sklíčko. Rezerva nátahu činí 48 hodin a frekvence je zde 28 800 kmitů za hodinu. Na korunce můžete najít heraldický znak královských rodin, který je zároveň logem společnosti Louis Moinet. Luxusní hodinky Louis Moinet Memoris Red Eclipse jsou dodávány pouze s řemínkem z aligátoří kůže a přezkami z 18K zlata. Limitovaná edice vzniká v nákladu 12 kusů a za jeden kus zaplatíte 110 000 švýcarských franků (cca 2 670 000 Kč).

hodinky-louis-moinet-memoris-red-eclipse luxusni-hodinky-louis-moinet-memoris-red-eclipse luxusni-hodinky-louis-moinet-memoris-red-eclipse louis-moinet-memoris-red-eclipse-luxusni-hodinky

Koukněte také na

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář