Jaquet Droz Fire Rooster

Zhruba za měsíc bude podle čínského lunárního kalendáře Nový rok. Ten se ponese ve znamení Ohnivého kohouta, což je desáté zvíře na v čínském zvěrokruhu a ztělesňuje všechny pozitivní síly: bojové schopnosti, občanskou ctnost, odvahu, vojenskou přítomnost a pocit ochrany.

A to je přesně důvod, proč švýcarská hodinářská společnost Jaquet Droz představila novou kolekci čtyř luxusních hodinek pod názvem „Fire Rooster“. Ve stylizování hodinek pomocí zvířat nebo květin, není společnost Jaquet Droz žádným nováčkem, spíše se už jedná o firemní tradici.

luxusni-hodinky-jaquet-droz-petite-heure-minute-relief-white-gold-rooster

Nejzajímavějším modelem hodinek z nové kolekce je zajisté Petite Heure Minute Relief White Gold Rooster, kterých bude v limitované edici vyrobeno pouhých 8 kusů. Pouzdro o průměru 41 milimetrů je vyrobeno z 18K bílého zlata a osázeno 272 diamanty. Dvojité safírové sklíčko je vodotěsné do hloubky 30 metrů.

luxusni-hodinky-jaquet-droz-petite-heure-minute-relief-white-gold-rooster

O tikot hodinek se stará domácí strojek Jaquet Droz kalibr 2653 s kmitočtem 28 800 VPH, osázený 28 kameny a výkonovou rezervou 68 hodin. Rotor je taktéž vyroben z bílého zlata, ovšem nyní z dvaadvaceti karátového ručně patinovaného, doplněného jadeitem a broušeného s podobiznou Ohnivého kohouta. Toho najdete také na ciferníku, ručně malovaného a rytého do 18K bílého zlata. Detailní zabarvení a stínování je něco, co se tak často nevidí.

petite-heure-minute-relief-white-gold-rooster-jaquet-droz

O něco méně raritní ale zároveň dostupné pouze hrstce vyvolených je model luxusních hodinek Petite Heure Minute Relief Red Gold Rooster, který je jak už název vypovídá, vyroben z červeného zlata. Vznikne taktéž v limitované edici ale nyní bude vyrobeno již 28 kusů. Ostatní specifikace jako jsou rozměry a strojek, zůstávají stejné jako u výše popsaného modelu. Tedy kromě zadního rotoru, který je zde vyroben z 18K červeného zlata.

Rytina na ciferníku je taktéž ruční prací ale z 18K červeného zlata, v takzvané „přiznané barvě“. Pozadí ciferníku s vkládaným jadeitem a vytvořené z perleti, skvěle kontrastuje s Ohnivým kohoutem a barvou pouzdra. Vše doplňuje kožený pásek z broušené kůže aligátora a přezky vyrobené ze zlata. Cena základního modelu luxusních hodinek Jaquet Droz z kolekce Fire Rooster, začíná na 870 000 Kč.

jaquet-droz-fire-rooster luxusni-hodinky-jaquet-droz luxusni-hodinky-jaquet-droz-rucni-prace hodinky-jaquet-droz-ohnivy-kohout luxusni-hodinky-jaquet-droz-petite-heure-minute-relief-red-gold-rooster

Koukněte také na

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář