Jacob & Co. Opera Musical

Z blízka to vypadá spíše jako umělecké dílo než luxusní hodinky. Společnost Jacob & Co. předvádí svůj poslední kousek Opera Musical s uchvacujícím designem, vskutku neotřelým strojkem a dvacetivteřinovou melodií.

jacob-co-opera-musical

Ačkoliv vám může připadat hrací skříňka v hodinkách jako zbytečnost a jen „na oko“, ve skutečnosti je zvuk krystalicky čistý a slyšitelný i ve hloubce 30 metrů pod vodou (pokud se samozřejmě s hodinkami do této hloubky potopíte). Melodie je zprostředkována pomocí 120 notiček vyražených na dvou válcích z 18 karátového růžového zlata umístěných na 3 a 9 hodinách. Vývoj ciferníku a systém uchycení válců na strojku JCFM02 zabral společnosti několik let vývoje. Muselo se zde myslet například i na vliv materiálu na rezonanci a šíření zvuku, proto je zde spousta komponent vyrobena z titanu.

luxusni-hodinky-jacob-co-opera-musical

Odstíny 18K růžového zlata zde skvěle kontrastují s titanovým pouzdrem s černou povrchovou úpravou technologii DLC. Celé pouzdro patří do kategorie větší a se svým průměrem 47 milimetrů není rozhodně určeno pro každého. Na úzkém dámském zápěstí by se hodinky opravdu nevyjímali pěkně. Inhouse strojek JCFM02 je chráněn safírovým sklem a vydrží fungovat až 72 hodin bez pohybu (délka rezervy chodu). Celou komplikaci pak doplňují modré ručičky z oceli, kterým ale stejně nebude věnována taková pozornost jako uměleckému dílu na ciferníku.

Luxusních hodinek Jacob & Co. Opera Musical se vyrobí pouhých 18 kusů.

luxusni-hodinky-jacob-co

Koukněte také na

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář