Bell FCX-001

Na trhu s luxusními privátními letadly je vcelku široká nabídka, ale co když chcete luxusní helikoptéru? Jeden z největších výrobců helikoptér – společnost Bell, připravila koncept s názvem FCX-001.

Bell FCX-001 působí dost futuristicky ale je to přesně ten příklad, kdy si řeknete že budoucnost zas tak vzdálená není. Celý koncept vychází z požadavků klientů společnosti a několika připomínek veřejnosti. Proto je helikoptéra koncipována jako modulární a její interiér může být přestaven přesně dle požadavků klienta.

bell-fcx-001-luxusni-helikoptera

Speciálně navržený ocasní rotor (NOTAR technologie) zabraňuje vzniku silného kroutícího momentu vznikajícího u hlavního rotoru helikoptéry. Díky tomu bude jakýkoliv vzlet nebo pohyb helikoptéry klidný a posádce poskytne maximální komfort.

luxusni-vrtulnik-bell-fcx-001

Vzhledem k tomu jak jsou poslední dobou oblíbené hybridní pohony, ani Bell FCX-001 se nespokojil se standardní konstrukcí motoru. Zde nalezneme kombinaci termálního a elektro motoru, který poskytne pilotovi lepší kontrolu nad helikoptérou a snazší manévrovatelnost. Záměrně mluvíme o pilotovi v jednotném čísle, protože zde opravdu stačí jeden člověk. Celá helikoptéra se totiž ovládá přes rozšířenou realitu. I když se jedná o koncept, helikoptéra byla představena veřejnosti 7. března 2017 na veletrhu Heli-Expo 2017 v Dallasu. Snad se tedy dočkáme i kusové výroby.

luxusni-helikoptera-bell-fcx-001 bell-fcx-001-luxusni-vrtulnik bell-fcx-001luxusni-helikoptera-bell-fcx-001

Koukněte také na

Diamond Aircraft DA50-V Be Unique

Cestovat po silnicích a dálnicích vás přestává bavit? Moře nemáme a kupovat si luxusní private …

Napsat komentář