Luxusní čajový humidor

V poklidných debatách, jestli je lepší čaj nebo káva, se umísťuje čaj převážně na druhém místě. A to dokonce i ve Velké Británii kde je pití čaje neodmyslitelnou tradicí. Jedná se o nejčastěji konzumovaný nápoj hnedka po samotné vodě a jeho spotřeba ve Spojeném království činí neuvěřitelných 165 miliónů šálků denně. Designérka Asa Eriksson-Ahuja a její londýnská interiérová společnost Lotusier, se právě proto rozhodla vyrobit a představit první luxusní humidor pro čaje.

luxusni-cajovy-humidor

Humidory pro doutníky jsou na trhu již několik let, ale toto je první případ kdy je hlavním cílem zachování vůně a chuť vybraného čaje. Humidor tak poskytuje dokonalou ochranu před světlem, pachy, kolísavou teplotou, vzduchem a vlhkostí. Podnětem k výrobě čajového humidoru bylo jak jinak řešení „problému“. Eriksson-Ahuja se svým manželem, který je velkým milovníkem čaje jednoho dne přemýšleli, pravděpodobně nad šálkem lahodného moku, jak si vychutnat čaj bez výrazných ztrát i po delší době. Manžel má totiž sbírku čajů z celého světa a jejich znehodnocení je to poslední co by si přál.

humidor-pro-caje

A tak po několika letech vymýšlení a ruční práce řemeslníka je na světě první humidor pro čaje. Vyroben z platanového dřeva mořeného do tmavých barev s výrazným vzorem na horním víku. Detaily zpracování jsou na špičkové úrovni, stejně tak jako jeho vybavení. Uvnitř se nachází od čtyř do šesti křišťálových nádob, které pomáhají udržet chuť a vůni čaje po dlouhou dobu. A také speciální kanálky pro proudění vzduchu, které rovnoměrně rozvádějí vlhkost uvnitř humidoru. Cena tohoto luxusního čajového humidoru je stanovena na 8 750 dolarů (zhruba 218 750 Kč).

cajovy-humidor

Koukněte také na

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář