Bentley Mulsanne Speed Beluga Edition

Automobilka Bentley představila nový vůz Mulsanne s označením Mulsanne Speed Beluga Edition. Co je ale zajímavé, že se veškeré představení obešlo bez náležitého „buzzwordu“ prostřednictvím časopisů a médií. Nikdo do poslední chvíle nevěděl, že ve společnosti Bentley připravují další luxusní vůz pro náročné klienty. Prostě jako kdyby se jednalo o další normální automobil, kterých automobilky produkují stovky.

Jenže Bentley není obyčejná automobilka a neprodukuje normální automobily. Naštěstí.

Luxusní Bentley Mulsanne Speed - Beluga Edition

Bentley Mulsanne Speed ​​Beluga Edition je od klasické verze Mulsanne rozlišen několika drobnostmi v interiéru a exteriéru. Divize Mulliner která celý vůz navrhovala však díky „utajovanému“ představení nedodala přesnější specifikace. Ale z toho co víme, tak hlavními znaky jsou 21 palcová kola v černé barvě, parapety s popiskem „Beluga Edition“ a znak automobilky Bentley „Flying B“ v černé barvě s laserově vygravírovaným názvem edice.

V interiéru si budete moci zvolit prémiové kožené čalounění s novým vzorem prošití a specifickou vroubkovanost sportovního voliče automatu (řadicí páky). Celý interiér lze poté doladit pomocí lakování barvou Piano Black nebo vybrat dekor burlu ořechu, nebo ztmavený odstín ořechu s přiznanou strukturou.

Bentley Mulsanne Speed - Beluga Edition

Zadní skládací loketní opěrka je vybavena ovládacími prvky pro snadnou obsluhu zadních sedadel, nebo v tomto případě spíše luxusních křesel. Do těch Vás zatáhne silný osmiválcový motor o objemu 6,75 litru s výkonem 530 koní a fascinujícím točivým momentem 1100 Newton metrů. Ačkoliv bude vozidlo určitě vážit přes 2 600 Kg (verze Mulsanne Speed váží 2685 Kg v „základní výbavě“), tento výkon jej rozpohybuje na maximální rychlost 305 km/h. Za zrychlení tohoto „monstra“ by se však ani v dnešní době nemusel stydět žádný sportovní automobil – Bentley Mulsanne Speed Beluga Edition dokáže totiž z klidového stavu zrychlit na 100 km/h z pouhých 4,8 vteřiny. A předpokládaná cena? Koho zajímá cena, když si kupujete luxusní Bentley…

Luxusni Bentley Mulsanne Speed - Beluga Edition Bentley Mulsanne Speed Beluga Edition

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář