Luxus bez kompromisu – superjachta L’Amage

Luxusní jachta L’amage je aktuálně jedním z největších projektů na poli luxusních jachet. Stojí za ní milánská designerská společnost HDB Studio a hlavní vizionář H. Bekradi. Ačkoliv se jedná prozatím o koncept, představení této jachty proběhlo toto září na veletrhu Monaco Yacht Show a je jakýmsi veřejným tajemstvím, že výstavba probíhá na plné obrátky.

luxusní super jachta L’amage

Celková délka této jachty činí 190 metrů, což ji řadí mezi největší jachty světa. Dosavadní prvenství patří jachtě s názvem Project 222 Triple Deuce, která má na délku 222 metrů a její výstavba stála více než 1 miliardu dolarů (zhruba 25 miliard českých korun). Cena transakce za jachtu Tripe Deuce není známa, ale její doručení je naplánováno na jaro 2018.

Třetí největší luxusní jachta L’amage na světě

Jachta L’amage obsadí třetí příčku největších privátních lodí (druhá je ještě Costa Classica Cruise Ship s délkou 220 metrů) a zařadí se tak mezi to nejlepší co lze na mořích provozovat. Pokud si nedokážete představit velikost celé lodi, tak například luxusní jachta Eclipse ruského miliardáře Romana Abramoviche, měří na délku „pouhých“ 163,5 metrů.

Na palubě L’amage najdeme 14 luxusních kajut, které dokáží pojmout až 30 hostů, luxusní apartmán pro majitele lodi a ubytování pro 70 členů posádky, která se postará o vaše pohodlí. Moderní a inovativní technologie hrají v této lodi prim, takže se o pohon stará vylepšená technologie pulzního pohonu CODAG (anglická zkratka Combined diesel and gas). Celý systém CODAG pochází z vojenského průmyslu, kdy byl zkonstruován pro vojenské lodě, které potřebovali vyvinout mnohem vyšší rychlost, než je jejich klasická cestovní.

ultra luxusní jachta L’amage

Jedná se kombinovaný námořní pohonný systém, kdy se kombinují dieselové motory a plynové turbíny. Jachta má navíc samozřejmě výškově nastavitelný lodní šroub, takže je manévrovatelnost opravdu snadná i při vyšších rychlostech. A díky výkonu 95 000 koní (který produkují 2 dieselové motory a 2 plynové turbíny) se tato luxusní jachta dokáže „rozjet“ na rychlost 32 uzlů. Tankování vám zabere, respektive posádce, slušnou chvíli. Nádrže pojmou až 1 500 tun paliva a umožní doplout na vzdálenost v průměru 6 000 námořních mil.

Nejvetsi jachtarky projekt L’amage

Cena luxusní jachty L’amage není prozatím známa. Pokud zvažujete že si něco takového pořídíte, měli byste započítat vícenáklady na nutnou údržbu. Pro představu se roční náklady na super luxusní jachty délky kolem 170 metrů, pohybují zhruba 25 000 000 dolarů (cca 500 miliónů korun) včetně zaměstnanců.

Nejvesti jachty na svete - L’amage L’Amage luxusní jachta Luxusni namorni jachta L amage luxusní jachta L’amage

Koukněte také na

Project Speed – rychlá hračka pro miliardáře

Rychlost, elegance a přepychové vybavení. Tak by se dala charakterizovat nová koncepce luxusní jachty od …

Napsat komentář