Limitovaná edice MV Agusta Dragster RR LH44

Na oblíbeném motocyklovém veletrhu EICMA 2015, se letos sešlo více než 1400 vystavovatelů ze 44 zemí světa. Je tedy jasné, že zaujmout svým výrobkem nebo službou bylo opravdu těžké. Hlavní pozornosti se samozřejmě těšili velké motocyklové značky představujíce svoje inovace ale také malé lokální firmy. Nebo firmy soustředící se na přestavby motocyklů nejen do stylu cafe-racer ale i streetfighter, bobber apod.

MV Agusta však dokázala zasáhnout účastníky jak z kategorie milovníků nových motorek, tak z kategorie úpravců. A to nově představenou limitovanou edicí oblíbeného modelu Dragster. MV Agusta Dragster RR LH44 nebyl navržen žádným designérem jak by se dalo očekávat, ale velkým milovníkem rychlosti, sběratelem automobilů a závodníkem – Lewisem Hamiltonem.

Limitovaná edice MV Agusta Dragster Lewis Hamilton

Světový šampión roku 2015 ve Formuli 1 úzce spolupracoval s výzkumným centrem MV Agusta několik měsíců. Aby bylo všechno na té nejvyšší úrovni a dle představ Hamiltona, muselo vzniknout přes 50 návrhů, díky kterým došlo k vývoji tohoto luxusního a stylového motocyklu.

Odstíny černé a červené, kterými je lakován celý motocykl určitě poznáváte. Jedná se o stejnou barvu, jakou má tento jezdec Formule 1 na své helmě. Číslo 44 se poté odkazuje na označení vozu ze seriálu Formule 1 a naleznete jej na výfukovém potrubí a nádrži.

Luxusní motocykl MV Agusta Dragster RR Lewis Hamilton

Stejně jako u normální verze motocyklu MV Agusta Dragster RR, je i zde pohonnou jednotkou tříválec o objemu 798 ccm a výkonem 140 koní. Ten leží až v 13 100 otáčkách za minutu, kdežto maximální hodnota 86 Nm točivého momentu se nachází o 3 000 otáček níže. Pokud k tomu připočtete fakt, že suchá hmotnost celého motocyklu je 168 kg, vyjde poměr 1,2Kg / 1 Hp. Pro představu, nejrychlejší Porsche 911 GT3 4.0 RS má hodnotu 2,74Kg / 1Hp.

Ručička tachometru se u limitované edice modelu Dragster RR LH44 zastaví kousek za hodnotou 250 km/h, ale jestli Vám tohle nepostačuje, není nic jednoduššího než změnit převodový poměr řetězu a na úkor zrychlení uhánět rychlostí až 280 km/h. Pokud se chcete v nové sezóně povozit na této „limitce“ budete si muset pospíšit, edice LH44 bude vyrobeno pouze 244 kusů.

Limitovaná edice MV Agusta Dragster RR Lewis Hamilton Luxusní motocykl - MV Agusta Dragster RR Lewis Hamilton MV Agusta Dragster LH44 MV Agusta Dragster RR LH44 - Lewis Hamilton MV Agusta Dragster RR LH44 Lewis Hamilton MV Agusta Dragster RR LH44 MV Agusta Dragster RR LH44 limitovaná edice MV Agusta Dragster RR MV Agusta Dragster Lewis Hamilton

 

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář