Ford Mustang Apollo Edition

A je to tady, limitovaná edice nového Fordu Mustang – verze Apollo. Jak už název napovídá, inspirací této edice byla společnost NASA a kombinace bílé, černé a červené barvy je poctou legendárnímu projektu Apollo. Unikátní edice Ford Mustang Apollo je určena k vydražení a výtěžek půjde na program asociace pro podporu letectví mládeže „Experimental Aircraft Association“.

Ford Mustang Apollo Edition

Naštěstí nezůstalo jen u úpravy exteriéru, ale „potuněn“ je také interiér a motor. Na kožených sedadlech najdeme vyšité logo „Apollo Project“ a na zadní lavici vyšitá veškerá ocenění, která vesmírný projekt Apollo získal. Modifikací interiéru je samozřejmě více ale mezi nejzákladnější lze počítat upravenou přístrojovou desku, upravené „budíky“, nová sedadla s jemnou kůží a další nespočet drobností.

Luxusni Ford Mustang - Apollo Edition

Celý vůz postavila společnost MAD Industries ve spolupráci s automobilkou Ford a opravdu se jim to povedlo. Agresivní vzezření ještě více podtrhuje přední karbonová „lipa“, křídlo a zadní karbonový difuzor. Ale nejedná se pouze o estetické náležitosti, nýbrž o změnu i na úrovni aerodynamiky vozu. Díky správnému proudění vzduchu je při vyšších rychlostech vůz přitlačen k zemi a zlepšená adheze Vám tak umožní projetí zatáček mnohem rychleji než se sériovým Mustangem. A to ani nemluvíme o sportovním a upraveném podvozku, který tento Ford má. Další zajímavostí jsou červeno-oranžová LED světla na podvozku, která mají připomínat kruté chvilky návratu přes atmosféru. Celý automobil pak doplňují 21-palcová litá kola od společnosti Forgiato.

Ford Mustang Apollo Edition interier

To nejdůležitější nalezneme samozřejmě pod kapotou. Motor o objemu 5,0 litru s označením Coyote, dostal přeplňování kompresorem od divize Ford Performance a produkuje tak neuvěřitelných 636 koní a 732 Nm točivého momentu. Součástí balíčku je také upravený výfukový systém tvaru X, pro lepší výplach a sportovní zvuk motoru s vyvedenými koncovkami do každé strany a šesti-pístové brzdy Brembo.

Pokud Vám přijde nový Ford Mustang jako tuctové a nezajímavé auto, věříme, že tenhle „time-attack“ speciál v limitované edici Vás rozhodně zaujme.

Ford Mustang Apollo Edition NASA Ford Mustang Apollo na prodej Luxusni - Ford Mustang Apollo Edition Luxusni automobily Ford Mustang Apollo EditionFord Mustang Apollo Edition luxusni automobil Ford Mustang Apollo Edition Limitovana edice Ford Mustang Apollo Edition

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář