Lazareth (Yamaha) YZF-R1

Francouzský specialista Ludovic Lazareth, který stojí za designerskou společností Lazareth se rozhodl přestavět běžný supersportovní motocykl Yamaha YZF-R1. Špičková technologie motocyklu si nic nezadá se závodní technikou, kterou můžeme vidět na tratích při sledování Velké ceny. Ostatně vždyť i se samotnou sériovou motorkou potrápíte na trati spousty jezdců na silnějších strojích. Jenže co změnit na téměř dokonalém stroji?

yamaha-yzf-r1-lazareth

Nová přestavba je taktéž přezdívána dle známého filmu „Back to the Future“ a to vcelku oprávněně. Lazareth totiž přestavěl Yamahu R1 do stylu cafe-racer. Tedy spíše do futuristického stylu cafe racer. Zkušenosti na přestavbu nasbíral již v roce 2008, kdy pro film Babylon A.D. v hlavní s Vinem Dieselem postavil obdobný stroj s názvem Lazareth Babylon A.D.. Futuristická vize, kvalitní materiály a funkčnost – tak nějak si představujeme že motorky budou za 30 let vypadat.

prestavba-motorky-lazareth-yzf-r1

Tak jako se umělec musí oprostit od zažitých pravidel, tak musel Lazareth jít proti běžným konvencím při výstavbě motocyklu. Futuristický zázrak má původní pouze motor a rám modelu YZF-R1 a vše ostatní je doděláváno na zakázku. Navíc veškeré „plasty“ které vidíte jsou vyrobeny z uhlíkových vláken (karbonu) a to včetně speciálně navržené palivové nádrže.

prestavba-yamaha-yzf-r1

Sedmnácti-palcová kola jsou převzata z motocyklu Triumph 955 a jsou k rámu spojeny pomocí plovoucího zavěšení, na jehož koncích jsou tlumiče holandského výrobce TFX Suspension. Zastavíte pomocí brzd Brembo a dokonalé dílo pak finišuje výfukový systém s jedním karbonovým tlumičem na konci. Extravagance sice není pro každého, ale už sepisujete objednávku?

lazareth-yamaha-yzf-r1 lazareth-yamaha-yzf-r1 lazareth-yzf-r1 lazareth-yzf-r1 lazareth-yamaha-yzf-r1 yamaha-yzf-r1-by-lazareth prestavba-yamaha-yzf-r1 prestavba-lazareth-yamaha-yzf-r1 lazareth-yamaha-yzf-r1

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář