Lamborghini Huracán LP 580-2

Konečně jsme se dočkali nástupce našeho oblíbeného modelu Gallardo LP 550-2 a Lamborghini tak představilo svůj mistrovský kousek: Lamborghini Huracán LP 580-2. Jak už dává tušit poslední číslovka ve jméně modelové řady, jedná se o verzi s pohonem zadní nápravy. A právě tato verze je určena všem milovníkům rychlé jízdy a zábavy v podobě pilování svých jezdeckých schopností a zlepšování času o setiny vteřiny na oblíbeném traťovém úseku. Že se na něco podobné čekalo, dokazuje i zájem veřejnosti na automobilovém veletrhu 2015 Los Angeles Auto Show, který právě probíhá.

Čeho si na novém Huracánu LP580-2 všimnete jako první, jsou vetší otvory v předním nárazníku pro nasávání studeného vzduchu a zadního difuzoru. Dalším, ne až tak vnímatelným detailem jsou ocelové brzdové kotouče s hliníkovými brzdovými třmeny a 19“ kola Kari z lehkých slitin, vyvinutá pouze pro tento model.

Lamborghini Huracan LP580-2

To nejdůležitější se samozřejmě odehrálo v technice. Lamborghini přišlo s novým nastavením pružin a stabilizátorů podvozku a společně s úpravou dvojitého rovnoběžníkového zavěšení, zlepšilo torzní tuhost o 50% oproti modelu Gallardo LP550-2.

Lamborghini Huracán LP 580-2 nabídne řidiči tři režimy jízdy: STRADA – pro každodenní ježdění, SPORT – pro sportovní jízdu a když se chcete svézt „dveřma napřed“ a režim CORSA, pro využití maximálního výkonu na okruhu. Jak se dalo očekávat, vzhledem k tomu že zde není další poháněná náprava, snížila se i hmotnost vozu o 33 Kg na příjemných 1 389 Kg (oproti 1 422 Kg u verze Huracán 610-4).

Lamborghini Huracan LP580-2 RWD

Pod kapotou nalezneme atmosférický motor V10 5,2L jako ve verzi 610-4, ovšem zde je nepatrně snížen výkon na 580 PS (572 Hp) a 540 Nm. Spojení se sedmi-stupňovou převodovku zajišťuje dvoustupňová spojka. Raději bychom viděli variantu s manuálním řazením se kterou si člověk dokáže užít více zábavy, ale z hlediska funkčnosti a rychlosti reakce, není tomuto automatu co vytknout. Ve výsledku to znamená tyto údaje: zrychlení 0 – 100 km/h proběhne za 3,4 vteřiny a ručička tachometru se zastaví kousek za číslovkou 320 km/h.

Zajímavostí je, že tento model Huracánu šel cestou odpojování válců motorů. Jednoduše nejedete na plný výkon a tři „nepotřebné“ válce se vypnou pro uspoření paliva a snížení emisí Co2.

Luxusní automobil - Lamborghini Huracan LP 580-2

Uvnitř kabiny nalezneme nejnovější multimediální systém Lamborghini Infotainment System II, který promítá údaje na 12,3“ TFT obrazovku s vysokým rozlišením. Za příplatek si můžete pořídit systém LPI, který pomocí senzoru umístěného ve středu těžiště vozu, zaznamenává jeho 3D pohyby a v reálném čase je posílá do systému MRS: systém řízení a stability vozu. V podstatě Vám to umožní neustále rozvíjet a zlepšovat své řidičské schopnosti.

Lamborghini Huracán LP 580-2 je nyní k dispozici s balíčkem „Ad Personam“, který umožňuje neomezené barevné kombinace jak laku vozidla, tak interiéru. A to vše za předběžnou cenu 150 000 euro (cca 4 050 000 Kč).

Lamborghini Huracan LP 580-2 interier Lamborghini-Huracan-LP580-2 Lamborghini Huracan LP 580-2

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář