Lamborghini Gallardo ukončilo výrobu

Po 10 letech výroby a 14 000 prodaných exemplářů, společnost Lamborghini ukončila výrobu modelu Gallardo.
Poslední vyrobené Gallardo je LP 570-4 Spyder Performante v barvě Rosso Mars s pořadovým číslem 14 022. Vůz byl vyroben pro soukromého sběratele.
První vůz, který byl vyroben pod záštitou společnosti Audi, byl mnoha kritiky označován jako příliš „německý“ a dobře postavený bez původního charakteru a náznaku vášně.
Společnost kritiky poslechla a v roce 2005 celý model částečně přepracovala, došlo tak k nepatrnému navýšení výkonu a zlepšení jízdních vlastností. Vznikla také verze hard-topu spojená s verzí Spyder, tedy open-top. Což byl další olej do ohně kritikům a zatvrzelým fandům značky.
Výsledkem byl automobil, který vypadal úžasně nejen zaparkovaný, ale také při jízdě na silnici. I přes drobné technologické problémy, dokázal vykouzlit úsměv na tváři každého řidiče. Díky 520 koňským silám a pohonu čtyř kol, potrápil nejen jednoho majitele konkurenčního Ferrari F430.
Před modelem Gallardo, byla společnost Lamborghini ráda, že vyrobí a prodá 200 kusů vozů ročně. Po představení luxusního Gallarda došlo k navýšení produkce až desetinásobně. Společnost tak nyní vyrábí a prodává přes 2 000 vozů ročně.
Časy se však mění, a ačkoliv facelift a vylepšování jízdních vlastností jsou určitou cestou, Gallardo začíná vypadat na svůj věk.
Lamborghini Gallardo se nezaměnitelně zapíše mezi supersportovní automobily, ovšem přímý konkurent Ferrari 458 Italia, pozvedl super-sporty na zcela novou úroveň. A to je i důvod proč model Gallardo končí.

last lamborghini gallardo

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář