Konost FF Prototype

Konost FF Prototype – dálkoměrný fotoaparát

Pokaždé jsme rádi, když vznikne inovativní produkt, který zahýbe celým trhem a rozpohybuje tak další vývoj. Ať už jsou to šperky, automobily nebo třeba fotoaparát, stejně jako v tomto případě. Svět DSLR fotoaparátů patří hlavně značkám Nikon a Canon, které mají oblibu mezi širokou škálou profesionálů a polo-amatérských fotografů. Když se ale sejde několik profesionálů, kterým nevyhovuje stávající konstrukce fotoaparátů a chtějí zkusit něco „nového“, může vzniknout nový produkt nebo alespoň další odvětví. A to je přesně případ fotoaparátu Konost FF Prototype.

Luxusni dalkomerny fotoaparat - Konost FF Prototype

Konost FF Prototype není klasickým fotoaparátem, ale jak jej popsali tvůrci – prvním skutečně digitálním dálkoměrným fotoaparátem. To v jednoduchosti znamená, že je přístroj vybaven dálkoměrem. Fotografie nebo snímaný předmět je zachycen pomocí koinciduice dvojobrazu – do zorného pole jsou promítány dva obrazy a při jejich splynutí dojde k zaostření.

Jednoduše to není klasická zrcadlovka, se kterou při správně nastaveném režimu uděláte během pár vteřin desítky fotografií. Tady nestačí jen správné nastavení clony, času apod. Tady si musíte pohrát s dokonalou kompozicí a každý záběr vypiplat k dokonalosti. S čímž Vám pomůže neustále otevřený hledáček nebo téměř okamžitá expozice, jelikož není nutné sklápět zrcátka uvnitř přístroje.

Konost FF Prototype - dalkomerny fotoaparat

Dálkoměrný fotoaparát je dnes spíše raritou, jehož historie se datuje k 1. a 2. světové válce. Svými specifiky určitě není vhodný pro klasické focení dovolené, sportů nebo třeba maker. V dnešní době je skoro jediným výrobcem těchto dálkoměrných fotoaparátů společnost Leica s digitálními modely Leica M9, Leica M Monochrome nebo klasickým modelem na filmový pás Leica M7.

Dnes přichází technologický start-up Konost, složený z profesionálů z oboru a několika designéry, aby se svým modelem Konost FF rozčeřili hladiny stojatých vod. Digitální 35mm Full-frame fotoaparát, nabídne rozlišení 20 Mpix, focení do RAW nebo JPEG a elegantní tělo u hliníkové slitiny.

Konost FF Prototype 1

Konost FF Prototype „35mm Full-Frame True Digital Rangefinder“ je prozatím konceptem. Ale konceptem na kterém se stále pracuje a jehož předpokládané dokončení je naplánováno na rok 2016.

Full-frame Konost FF Prototype Konost FF Prototype

Koukněte také na

hodinky-porsche-design-1919-eternity911-1mionth-ltded

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář