Konost FF Prototype – dálkoměrný fotoaparát

Pokaždé jsme rádi, když vznikne inovativní produkt, který zahýbe celým trhem a rozpohybuje tak další vývoj. Ať už jsou to šperky, automobily nebo třeba fotoaparát, stejně jako v tomto případě. Svět DSLR fotoaparátů patří hlavně značkám Nikon a Canon, které mají oblibu mezi širokou škálou profesionálů a polo-amatérských fotografů. Když se ale sejde několik profesionálů, kterým nevyhovuje stávající konstrukce fotoaparátů a chtějí zkusit něco „nového“, může vzniknout nový produkt nebo alespoň další odvětví. A to je přesně případ fotoaparátu Konost FF Prototype.

Luxusni dalkomerny fotoaparat - Konost FF Prototype

Konost FF Prototype není klasickým fotoaparátem, ale jak jej popsali tvůrci – prvním skutečně digitálním dálkoměrným fotoaparátem. To v jednoduchosti znamená, že je přístroj vybaven dálkoměrem. Fotografie nebo snímaný předmět je zachycen pomocí koinciduice dvojobrazu – do zorného pole jsou promítány dva obrazy a při jejich splynutí dojde k zaostření.

Jednoduše to není klasická zrcadlovka, se kterou při správně nastaveném režimu uděláte během pár vteřin desítky fotografií. Tady nestačí jen správné nastavení clony, času apod. Tady si musíte pohrát s dokonalou kompozicí a každý záběr vypiplat k dokonalosti. S čímž Vám pomůže neustále otevřený hledáček nebo téměř okamžitá expozice, jelikož není nutné sklápět zrcátka uvnitř přístroje.

Konost FF Prototype - dalkomerny fotoaparat

Dálkoměrný fotoaparát je dnes spíše raritou, jehož historie se datuje k 1. a 2. světové válce. Svými specifiky určitě není vhodný pro klasické focení dovolené, sportů nebo třeba maker. V dnešní době je skoro jediným výrobcem těchto dálkoměrných fotoaparátů společnost Leica s digitálními modely Leica M9, Leica M Monochrome nebo klasickým modelem na filmový pás Leica M7.

Dnes přichází technologický start-up Konost, složený z profesionálů z oboru a několika designéry, aby se svým modelem Konost FF rozčeřili hladiny stojatých vod. Digitální 35mm Full-frame fotoaparát, nabídne rozlišení 20 Mpix, focení do RAW nebo JPEG a elegantní tělo u hliníkové slitiny.

Konost FF Prototype 1

Konost FF Prototype „35mm Full-Frame True Digital Rangefinder“ je prozatím konceptem. Ale konceptem na kterém se stále pracuje a jehož předpokládané dokončení je naplánováno na rok 2016.

Full-frame Konost FF Prototype Konost FF Prototype

Koukněte také na

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář