Jaquet Droz – Grande Seconde Tourbillon Aventurine

V letošním roce představil švýcarský hodinář Jaquet Droz několik úžasných modelů hodinek. Ať už to jsou jeho nové Grande Seconde SW Côtes de Genève nebo limitovaná edice Paillonné tří hodinek se smaltovaným ciferníkem.

Nyní však do prodeje přichází model Grande Seconde Tourbillon Aventurine který byl představen tento rok na veletrhu Baselworld v Ženevě. Jaquet Droz popisuje svoje hodinářské umění jako souhru odbornosti hodinářství a klenotnictví. A pokud se podíváme na jeho aktuální limitovanou edici Grande Seconde Tourbillon Aventurine musíme mu dát za pravdu.

Je to vlastně úplně poprvé, kdy je ciferník vyroben z dynamicky vyváženého aventurínu a přírodní třpytky napodobující hvězdnou noční oblohu, zdobí Tourbillon hodinky.

Jaquet Droz - Grande Seconde Tourbillon Aventurine 1

Pouzdro vyrobené z bílého zlata má průměr 39mm a ciferník z aventurínu je dokola ozdoben brilianty zasazenými do lunety. Stejně jako je ozdobená luneta, je tvar osmičky v ciferníku posázen taktéž brilianty. V celkovém počtu, je zde tak neuvěřitelných 382 briliantů.

Vlastní mechanismus strojku nabízí rezervu chodu 7 dní a kmitající těleso mechanismu zasazené v aventurínu je vyrobeno z 18 karátového bílého zlata.

Jaquet Droz Grande Seconde Tourbillon Aventurine vznikne pouze v limitované edici 28 kusů.

Jaquet Droz - Grande Seconde Tourbillon Aventurine 2 Jaquet Droz - Grande Seconde Tourbillon Aventurine

Koukněte také na

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář