Jaguar XJ pro rok 2016

Společnost Jaguar odhalila faceliftovaný model XJ pro rok 2016. Vlajková loď britské automobilky cílí na zákazníky ze segmentu vyšší třídy a je tak přímým konkurentem vozů jako BMW řady 7, Audi A8 nebo Mercedes-Benz S. Historie modelu XJ sahá až do roku 1968 kdy první XJ od Jaguáru spatřilo silnici, ale aktuální podoba modelu je na trhu již od roku 2009. Od této doby proběhlo jen několik málo úprav a vůz se tak prodával 6 let téměř bez faceliftu.

Hlavními znaky nového modelu pro rok 2016 jsou „agresivněji“ lemované vstupy vzduchu na předním nárazníku a větší, více narovnaná maska chladiče. Vnitřní část hlavních LED světlometů je nyní uzpůsobena do tvaru J, takže signaturu modelu poznáte v zrcátku téměř okamžitě. Zadní část také doznala změn v podobě světlometů, kdy došlo k jejich prodloužení a zvýraznění. Oválné výfukové koncovky podtrhují charakteristiku výkonného motoru. Ovšem ty hlavní úpravy nalezneme uvnitř vozidla.

2016-Jaguar-XJ-interier

Přetvořená kabina je nyní vybavena novým infotainment systémem InControl Touch Pro s dotykovou obrazovkou a 60GB SSD hard diskem. Nové 17“ reproduktory Meridian které jsou dodávány jako standard proběhly drobným přepracováním. Model XJ také získal řadu funkcí, které usnadní řidiči pilotování vozu za jakýchkoliv podmínek. Společnost Jaguar tento systém nazývá All-Surface Progress Control. Modely s pohonem zadních kol získají nový elektrický posilovač řízení a poloautomatický parkovací systém. K dispozici je také nový „učící“ systém, který Vám při běžném ježdění nabídne rychlejší alternativy k cíli. Ty vyhodnotí podle real-time dopravních informací a historických dat získaných z čidel automobilu. Režim parkování „hlídá“ veškeré okolí do 200m a jakmile uvidí volné místo, automaticky Vás upozorní na možnost zaparkování.

Jaguar XJ pro rok 2016

Nejvyšší úroveň výbavy – Autobiography – je k dispozici pouze s delším rozvorem. Oproti základní verzi Jaguar XJ, navíc získáte 20 palcová litá kola, prošívaná kožená sedadla, podsvícené dveřní lišty, individuální zadní sedadla a zábavní systém v zadní části vozu. Druhá a zároveň nová verze výbavy je R-Sport, která obsahuje sportovnější sedadla a drobné stylingové úpravy.

Základní model Jaguar XJ SWB 3.0D s výkonem 300 koní, bude začínat na ceně kolem 2,2 miliónu korun a luxusní vlajková loď Autobiography se může vyšplhat až na 3,8 miliónu korun.

luxusni jaguar xj 2016 2016-Jaguar-XJ-rear Jaguar-XJ-2016

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář