Jaeger-LeCoultre Master Grande Tradition Grande Complication

Jaeger-LeCoultre představil limitovanou edici hodinek, které se vyznačují nebývalou kombinací designu, technickou konstrukcí, hodinářským uměním a vynikajícím řemeslným zpracováním. Stejně jako předchozí limitované edice, vše dokazuje, že společnost Jaeger-LeCoultre je skutečným hodinářským mistrem.

Master Grande Tradition Grande Complication vznikne v limitované edici pouhých 8 kusů a s výběrem ze tří komplikací. Každá z těchto komplikací je odkazem značky kombinující tradici a špičkovou technologii. Charakteristickými znaky komplikace jsou: levitující tourbillon, minutová repetice a zvěrokruhový kalendář s ukazatelem siderického času.
Ačkoliv je každá s těchto komplikací unikátní sama o sobě, zakomponováním do jednoho ciferníku se dostáváme ke skutečnému haute horlogerie.

První Grande Complication v modelové linii Master Grande Tradition má zvěrokruhový kalendář v centru ciferníku. Podstata těchto hodinek je v interpretaci měření astronomického času přímo na zápěstí.
Levitující tourbillon obíhající ciferník, zobrazuje oblohu na severní polokouli. Slunce dokončí okruh kolem ciferníku za 24 hodin a znamení zvěrokruhu, dny a měsíce se zobrazí vedle ciferníku. Přesnost hodinek je založena právě na vyváženém levitujícím tourbillonu, který je vyvážen a uložen do ultra-lehké titanové klece.

jaeger-le-coultre-master-grande-tradition-grande-complication-2

Zvuk v minutové repetici je vytvářen dvěma krystaly upevněnými přímo na safírové sklo. Mechanismus je vybaven patentovanými kladívky „Trébuchtet Hammers“ z dílny Jaeger-LeCoultre.

Zadní dýnko vyrobeno ze safírového skla, tak podtrhuje klasický vzhled hodinek. Pouzdro je vyrobeno z 18 karátového bílého zlata o průměru 46,7 milimetrů a hloubce 15,9 milimetrů. Celé pouzdro je doplněno 294 diamanty o hmotnosti 19,8 ct.
Ciferník je vyroben z aventurínu, posázen brilianty a dvěma řadami safírů. Okraj hodinek doplňuje jednoduchý gilošový vzor.

Hodinky lze zakoupit s koženým řemínkem z aligátora s přezkou z 18 karátového bílého zlata.
Přibližná cena hodinek činí 365 000 Euro (cca 9,6 miliónu korun).

jaeger-le-coultre-master-grande-tradition-grande-complication-4 jaeger-le-coultre-master-grande-tradition-grande-complication-3 jaeger-le-coultre-master-grande-tradition-grande-complication-4 jaeger-le-coultre-master-grande-tradition-grande-complication-2

Koukněte také na

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář