IWC Portugieser Yacht Club Worldtimer

Nové luxusní hodinky od světoznámé hodinářské společnosti IWC nesou název Portugieser Yacht Club Worldtimer. A ačkoliv nejsou velké inovace u tradičních hodinářských firem příliš časté a vítané, nové IWC se skutečně podařili.

Čtení a zobrazování časových pásem bylo pro většinu nositelů klasických hodinek spíše testem trpělivosti a kreativního myšlení. Nové Portugieser Yacht Club však tuto funkcionalitu absolutně zjednodušují. K zjištění času v aktuálním pásmu Vám stačí pouhé oproštění se pohledem od ručiček a najetí zrakem k okraji ciferníku. Dvanáct názvů měst s číslem zobrazují aktuální čas v dané lokalitě, včetně aktuálního časového pásma UTC (Universal Time Coordinated).

IWC PORTUGIESER YACHT CLUB WORLDTIMER

IWC Portugieser Yacht Club Worldtimer jsou vyrobeny pouze ve dvou vyhotoveních – z 18 karátového červeného zlata (IW326605) a z nerezové oceli (IW326602). Samozřejmě se jedná o limitované edice, kdy verze z nerezové oceli vznikne v 500 kusech a zlaté verze v pouhých 100 kusech.

Uvnitř hodinek bije srdce vlastního in-house strojku kalibr 35750 s frekvencí 28 800 kmitů za hodinu (4Hz), který je osázen 35 kameny. Robustní pouzdro o průměru 45,4 milimetrů s výškou 14 milimetrů je odolné proti vodě do tlaku 6 bar. Částečně i díky šroubovací korunce. Konvenční safírové sklo s antireflexní vrstvou z obou stran je samozřejmostí.

IWC PORTUGIESER YACHT CLUB WORLDTIMER

Zajímavostí je také hybridní řemínek, který v sobě obsahuje hypoalergenní pryž. Ta je, jak už dokázali hodinářské společnosti Breitling nebo Bremont, novým prvkem nabízející dostatek pohodlí a exkluzivní vzhled. Společnost IWC jde však o kousek dál a pryž uložila pouze do „jádra“ řemínku z aligátoří kůže. Za tento geniální nápad a skvělé propojení benefitů z každé třídy si zaslouží IWC rozhodně pochvalu.

Cena za model z nerezové zlata činí 10 400 dolarů (cca 260 000 Kč) a za model z 18k červeného zlata 26 200 dolarů (cca 655 000 Kč). Na limitovanou edici této značky, jsou ceny skutečně velmi zajímavé.

IWC PORTUGIESER YACHT CLUB WORLDTIMER IWC PORTUGIESER YACHT CLUB WORLDTIMER IWC PORTUGIESER YACHT CLUB WORLDTIMER

 

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář