IWC Pilot – The Last Flight

Slavný pilot a francouzský spisovatel Antoine de Saint-Exupéry, zmizel během svého posledního letu 31. července 1944. Vzlétl z Korsiky a chystal se k letu nad Francií, ovšem zpět se již nevrátil. Několik let se vedli diskuze, jak vlastně zemřel. Až v roce 2000 byly trosky jeho letouny nalezeny na dně Středozemního moře, poblíž města Marseille. A ačkoliv se o sestřelení přihlásil bývalý stíhač německé luftwaffe Horst Ripper, jeho tvrzení nelze podložit dobovými dokumenty. Dokonce ani německé záznamy z rádiového provozu, neevidují v tuto dobu žádné letecké boje. Ve hře tak zůstávají možnosti jako porucha letadla, nedostatek pohonných hmot nebo zdravotní indispozice.

Uběhlo 70 let a společnost IWC vydává limitovanou edici hodinek IWC Pilot – The Last Flight, na počest zmizelého básníka, spisovatele a pilota Antoine de Saint-Exupéryho.

Hodinky IWC Pilot – The Last Flight se vyznačují hnědým keramickým pouzdrem vyrobeným z nitridu křemíku, hnědým ciferníkem a telecím páskem ve stejné barvě. Barva má připomínat tabákový odstín obleku, který Saint-Exupery rád nosil.

Keramické pouzdro hodinek je zvoleno kvůli svým vlastnostem, jako je odolnost proti teplotním výkyvům, neobvyklá tvrdost, odolnost proti korozi a kvůli velmi nízkému opotřebení při každodenním nošení. Masivnost pouzdra dokazuje průměr 46 mm a tloušťka 16,5 mm. Odolnost proti vniknutí vody je do 6 Bar.
Tlačítka, stejně jako dýnko hodinek vytváří skvělý kontrastní doplněk k hnědému celku.

IWC-Pilot-Watch-Chronograph-Edition_TheLastFlight_IW388004

Kalibr vlastní výroby IWC 89361 zobrazuje hodiny i minuty neobvykle na malém ukazateli na dvanácté hodině, a vteřinový ukazatel s datem na hodině šesté. Frekvence strojku činí 28 800 kmitů za hodinu a nabízí 68 hodinovou rezervu chodu.
Na zadní straně hodinek je vyryt speciální motiv, připomínající 70. výročí Saint-Exupéryho posledního letu. Stejný motiv také naleznete vyražený na koženém pouzdře obalu hodinek.

IWC Pilot The Last Flight jsou k dispozici ve třech limitovaných variantách s tlačítky a dýnkem z Titanu (1700 kusů – Ref. IW388004), Červeného zlata (170 kusů – Ref. IW388006) a Platiny (17 kusů – Ref. IW388005).

V listopadu proběhne v aukčním domě Sotheby aukce jednoho platinového modelu. Výtěžek aukce, věnuje IWC nadaci Antoine de Saint-Exupéry Youth Foundation, která pomůže brazilské největší dětské nemocnici – Hospital Pequeno Príncipe ležící v Curitibe (hlavním městě státu Paraná). Nemocnice se specializuje na komplexní srdeční onemocnění a na léčbu rakoviny. Získané peníze budou využity na stavbu knihovny v areálu nemocnice.

IWC-Pilot-Watch-Chronograph-Edition_The Last Flight IWC Pilot - The Last Flight 1 Hodinky IWC Pilot - The Last Flight IWC Pilot - The Last Flight IWC Antoine de Saint-Exupéry

Koukněte také na

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář