Icehotel 365

Švédský Icehotel 365 mohl být hezkým konceptem jak bydlet v ledu a sněhu. Vlastně moment, on to není koncept ale skutečnost. Pokud opravdu milujete zimu a chladné počasí, není lepšího ubytování než v hotelu vzdáleném 200 kilometrů od Severního polárního kruhu. V nenápadné vesničce Jukkasjärvi vás přivítá 20 dech-beroucích apartmánů rozprostřených na ploše 2 100 m2.

svedsky-icehotel-365

Pro vytvoření tohoto dokonalého díla, které je vyrobeno opravdu pouze z ledu a lisovaného sněhu, bylo zapotřebí skutečných profesionálů. Proto skupina investorů, která tento projekt vybudovala povolala architekty a designery z celého světa.

Jakmile vstoupíte do vašeho apartmá, nebo jakéhokoliv jiného prostoru, okamžitě si vybavíte pohádky od Walta Disneye. Kouzelné dekorace a zpracování působí jako by tento hotel nebyl ani skutečností ale pouze filmovými kulisami. Vyřezávaná křesílka, stoly nebo dokonce i talíře a skleničky  z ledu, působí opravdu jako z jiného světa. Nemluvě o sochách nebo ledovém lustru, za který by se nemuseli stydět ani ti nejlepší skláři. Že si nedokážete představit jaké to je ležet na posteli vyrobené z ledu? Není to tak strašné jak to zní, protože je z ledu vyroben pouze rám postele a pohodlná matrace je usazena uvnitř. Samozřejmě nesmí chybět teplé deky a povlečení aby bylo pohodlné klima zachováno. Jenže tady veškeré teplo končí.

The Victorian Apartment

Ačkoliv je resort Icehotel 365 vybaven solárními kolektory, mají v letních měsících jedinou funkci – ochlazovat. Číslovka za názvem hotelu tedy značí, že je otevřen 365 dní v roce. Ono přeci jen nejedete k polárnímu kruhu za teplem, na to jsou jiné destinace. Teplota uvnitř apartmánů se pohybuje mezi -5 až -8°C. Toalety a sociální zázemí je naštěstí v „teplém“ hotelovém komplexu, stejně jako sauna, kterou máte v ceně ubytování zdarma. A pokud by vám byla skutečně zima, můžete se zahřát v místním ledovém baru a následně při prohlížení ledové galerie.

Kiss

Ceny za ubytování začínají na 5 000 Kč za noc a ideální měsíc pro návštěvu doporučujeme březen, kdy není hotel natolik obsazen turisty. Nejjednodušší cesta je letecky do Stockholmu a následně na letiště Kiruna (letecky zhruba 90 minut), kde vás poté vyzvedne hotelový řidič.

Ice chandelier  Don't Get Lost Oh Deer You are my type

0

Koukněte také na

Conrad Bora Bora Nui

Okamžik na který většina z nás čekala je tady. Po více než roční mnoha miliónové rekonstrukci …

Napsat komentář