HondaJet – Výroba letadel dokončena

Honda Aircraft Company uspořádala tiskovou konferenci na den pořádání veletrhu European Business Aviation Convention and Exhibition (EBACE) v Ženevě, aby předvedla úspěchy a milníky při rozvoji svého HondaJet.

„Nejdůležitějším cílem Honda Aircraft Company je získání certifikace Federal Aviation Administration, díky tomu můžeme doručit první letadla zákazníkům“ řekl prezident a generální ředitel společnosti Michimasa Fujino. „Naše maximální snaha je zaměřena na dosažení těchto milníků v prvním čtvrtletí roku 2015“ dodal.

Produkce letounů HondaJet s motory GE Honda HF120 je v plném proudu. Po instalaci motorů jsou prováděny pozemní zkoušky a první let je předpokládán letos v létě. Aktuálně probíhají certifikace a letové zkoušky samotného letadla.

Na výrobní lince je prozatím devět rozpracovaných letounů, což je stabilní cíl Honda Aircraft Company, kteří chtějí mít letadlo připraveno k dodání ihned po schválení certifikace. První dokončený a certifikovaný letoun, bude mít premiéru v barevné kombinaci tmavé zelené perleti se zlatým pruhem. Tuto kombinaci bude možné zvolit již k stávající stříbrné, žluté, modré nebo červené barvě.

HondaJet 1 HondaJet 2 HondaJet 3 HondaJet 4 HondaJet

Koukněte také na

Diamond Aircraft DA50-V Be Unique

Cestovat po silnicích a dálnicích vás přestává bavit? Moře nemáme a kupovat si luxusní private …

Napsat komentář