Hodinky Louis Vuitton LV Fifty Five

První model luxusních unisex hodinek od Louise Vuittona nese název LV Fifty Five a je určen převážně pro cestovatele. Hodinky tak nevychází z žádného předchozího modelu, ale jsou navrženy ze skici na papíru a přesně dle požadavků designéru společnosti.

Hodinky Louis Vuitton LV Fifty Five jsou odkazem na dřívější a stále oblíbená zavazadla společnosti Louis Vuitton, která jsou pro své robustní a tuhé vlastnosti oblíbena již od roku 1892. Přesně v tomto roce totiž společnost LV představila nový voděodolný kufřík z hliníku v kombinaci s dřevěnými pláty a výrazným nýtováním. Vzhledem k  19. století, byly tato zavazadla záležitostí pouze pro velmi bohaté a vlivné rodiny.

Louis Vuitton zavazdlo

Nové hodinky LV Fifty Five jsou usazeny v ocelovém pouzdře mírně oválného tvaru. Na konci každého oblouku je „přinýtovaný“ plát s nápisem Louis Vuitton, stejně tak jako tomu bylo na zavazadlech počátkem minulého století. Ciferník se skládá ze dvou kusů a je ozdoben znaky LV, kdy je písmenko V použito namísto indexů z klasických arabských čísel. Na dvanácti hodinách nalezneme logo LV, které zároveň při „překladu“ do římských číslic, symbolizuje název těchto hodinek (číslo 55).

Písmenko V také nalezneme na všech dílkách hodinek. Ať už to jsou ručičky, indexy hodin, korunka nebo spony. Jemné gravírování písmena V na korunce má připomínat hlavičku nýtů, užitých na zavazadlech.

Luxusni hodinky Louis Vuitton LV Fifty Five

Řada luxusních hodinek Louis Vuitton LV Fifty Five je vyrobena pouze z oceli, ale jedná se o první hodinky, kde společnost Louis Vuitton navrhla a sama využila svých zkušeností se zpracováním kůže. Kožený řemínek hodinek je tedy vlastní domácí produkce a nikoliv od externích firem.

Hodinky jsou momentálně k dostání ve třech velikostech. Nejmenší hodinky mají průměr 31 milimetrů a jsou k dispozici s růžovým řemínkem. Uvnitř nalezneme quartzový strojek ETA 256.031. Dále následuje „šedivý“ kovový unisex model s průměrem 36 milimetrů a samo-natahovacím strojkem ETA 2892. A jako poslední je zde černý pánský model o průměru 41 milimetrů vybaven samo-natahovacím strojkem ETA 2893 s funkcí GMT.

Další modely z této řady hodinek budou k dispozici na začátku roku 2016 (Leden/Únor). Cenový rozptyl se pohybuje mezi 3 300 – 5 000 dolary (83 000 Kč – 125 000 Kč).

Hodinky Louis Vuitton LV Fifty Five Luxusní hodinky Louis Vuitton - LV Fifty Five Hodinky Louis Vuitton - LV Fifty Five Luxusní hodinky Louis Vuitton LV Fifty Five

Koukněte také na

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář