Hermés – ukradené kabelky za 1 milion dolarů

Kabelky a tašky společnosti Hermés byly ukradeny z logistického areálu poblíž Paříže. Podle aktuálních zpráv se loupeže účastnilo šest zlodějů, kteří přijeli do logistického centra CAMS v době, kdy byl jediným pracovníkem „na place“ manažer. Ten byl přinucen, aby naložil přes 500 kabelek a tašek v cenách mezi 500 až 5000 Euro, do připraveného vozidla lupičů.

Loupež byla pravděpodobně velmi dobře organizována, jelikož na bezpečnostních záběrech není vidět, že by lupiči měli zbraň či byli jinak ozbrojeni. Dokonce se ani nezaměřili na nejdražší kabelky společnosti, ale bylo jim vesměs jedno, co získají.

Nicméně incident je jedním z dlouhé řady podobných krádeží napříč celým světem. V posledních letech jsou luxusní značky čím dál častějším terčem organizovaných skupin zlodějů, a to z důvodu relativně jednoduché přepravy zboží a následného prodeje na trhu. Zloději se také nejčastěji zaměřují na šperky, hodinky a doplňky, které lze snadno ukrýt, popřípadě obléci několik kompliců a bez problému dostat do mimo hranice země, ve které byla loupež provedena.

Koukněte také na

Karl Lagerfeld potvrdil spolupráci s Vans!

Dřívější spekulace se potvrdily, je to oficiální! Legendární designér Karl Lagerfeld oficiálně potvrdil spolupráci se …

Napsat komentář