Gemballa Mirage GT na prodej!

Porsche Carrera GT se dokázalo za pouhé 3 roky svého prodeje zařadit mezi ikonické supersportovní vozy. V roce 2004 kdy vůz poprvé opustil tovární halu s výkonem 612 koní, bylo jasné, že se blíží nová éra sportovních automobilů. A jelikož v Porsche věděli, že bude zájem „petrolheadů“ o tento vůz enormní (však si poslechněte jen zvuk tohoto desetiválce), Carrera GT vznikla pouze jako limitovaná edice 1270 kusů. Že to byl krok dobrým směrem se prokázalo na téměř okamžitém vyprodání a následném zvýšení cen za ojetá vozidla. Každý chce mít doma přece vůz, který je v automobilovém průmyslu legendou.

Gemballa Mirage GT na prodej

Ačkoliv se to zdá nemožné, existuje skupinka lidí, kterým i nejnovější supersport nebo legendární vůz svými parametry nestačí. A proto zde existují firmy jako Brabus, Novitec nebo v tomto případě Gemballa.

Gemballa Mirage GT je limitovaná edice Porsche Carrera GT v sytě červené barvě a v „nákladu“ pouze 25 kusů pro celý svět. Je to takový červený diamant v záplavě „klasických“ průsvitných diamantů. Všechny vozy jsou v držení soukromých majitelů sbírek a je proto jasné, že jakmile se někde objeví Mirage GT k prodeji, strhne se zájem veřejnosti.

Gemballa GT Mirage

Jako základ zde posloužil vůz Porsche Carrera GT z roku 2005, ale zde prošel několika vylepšeními. Jako první si všimnete větších otvorů v předním nárazníku z důvodu zlepšení chlazení a předního podspoileru. Poté stropního nasávače táhnoucího se až k aktivnímu zadnímu křídlu a nakonec zaregistrujete i upravený zadní difuzor. Samozřejmě všechno je vyrobeno z uhlíkových vláken kvůli co největší úspoře hmotnosti. V interiéru naleznete sedadla v kombinaci kůže a červené Alcantary, barevně přizpůsobené výplně dveří, středovou konzoli, volant a pozadí „budíků“. A stejně jako u exteriéru, i zde je vše vyhotoveno z uhlíkových vláken.

Gemballa Mirage GT není jen o nových aerodynamických prvcích, ale také o výkonu. Ten byl zvýšen na velmi zajímavých 670 koní, které zastaví vůz na 403 km/h. Pro zajímavost, klasické Porsche Carrera GT zvládne „pouhých“ 330 km/h.

To nejlepší na konec? Gemballa Mirage GT je aktuálně na prodej v dubajském autosalónu Exotic Cars Dubai. Cena je pouze na dotaz, ale určitě to nebude méně než 448 000 dolarů (cca 11 200 000 kč) co stála nová Carrera GT. Dle našich zkušeností bychom počítali spíše s cenovkou mezi 25 – 30 milióny korun.

Gemballa Mirage GT - Porsche Carrera GT Porsche carrera GT Gembala Porsche Gemballa Mirage GT Gemaballa GT na prodej Luxusní Gemballa Mirage GT na prodej Gemballa-Mirage-GT

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář