G-Power BMW M2

Pokud hledáte zábavnou hračku na okresky, určitě vám na seznamu nechybí ani BMW M3. Jenže pokud vybíráte z posledních modelů pro rok 2016 a 2017, jste nejspíš trošku na rozpacích. Původní M3 modely E36 a E46 patří mezi „petrolheady“ k tomu nejlepšímu co můžete na trhu najít. Jenže taková M3 se už nyní nedělá. Již od řady E9x začíná BMW M3 pomaličku přecházet do kategorie sportovních cestovních vozů GT. Jasně, pořád je to pekelně rychlá motokára se kterou se vyřádíte. Ale opravdu chcete kvůli adrenalinu létat po okreskách rychlostí kolem 200 km/h, kde se sebemenší chybička nemusí vyplatit a může vše skončit tragicky? Nechcete.

zvyseni-vykonu-bmw-m2

A přesně pro tyhle případy je tady nové BMW M2, přezdívané taktéž jako „baby m3“ nebo „pocket rocket“. Hlavním rozdílem oproti M3 a M4 je komunikace s řidičem a jemnost s jakou BMW M2 upozorňuje řidiče o tom co se právě děje. Ustřelení zadní části automobilu při výjezdu ze zatáčky nikdy nemohlo být více kontrolovatelné. Ve volantu cítíte sebemenší reakce auta a plynule můžete dávkovat plyn, přenášet váhu v zatáčce a nechat záď ustřelit, nebo naopak pilovat perfektní průlet zatáčkou jako závodníci ve Formuli F1. Dokonalá souhra automobilu s řidičem a návrat k „původním kořenům“ automobilové soutěžní techniky.

upravene-bmw-m2

Jak se ale říká „s chutí roste hlad“ a proto zde existují firmy jako němečtí G-Power. Známý úpravce vozů BMW zejména po funkční technické stránce. G-Power BMW M2 tedy dostalo o něco vyšší výkon, stavitelný podvozek, titanový výfuk, nová 20“ kola a odstraněný omezovač maximální rychlosti (který je standardně nastaven na 250 km/h).

Původní třílitrový přeplňovaný motor v BMW M2 disponuje výkonem 370 koní, což je vzhledem k váze automobilu skvělá hodnota, ale proč nechtít víc? Po úpravě pomocí řídících jednotek Bi-Tronik 2 V1 ECU a Bi-Tronik 5, které dodává společnost G-Power se výkon ustálil na 410 koních a 570 Nm točivého momentu. O tom jak se s 570 Nm dělají snadno burnouty vás nemusíme určitě přesvědčovat.

luxusni-automobil-g-power-bmw-m2

V řeči čísel to pak znamená že nové G-Power BMW M2 dokáže zrychlit z 0 na 200 km/h za pouhých 14,5 vteřiny. Maximální rychlost se dle dokumentace zastaví na hodnotě 330 km/h, ale všichni víme jak to s těmi papíry je, takže dosáhnout vyšší rychlosti nebude problém.

Bez kvalitního podvozku by to nešlo, a proto zde máme stavitelný coilover setup G-Power G2M-RS bez podpory EDC systému. Ten umožňuje snížit světlou výšku v rozmezí 20-45mm na přední nápravě a 25-50mm na nápravě zadní. Progresivní pružiny a 9 poloh nastavení tuhosti tlumiče jsou dostatečným zajištěním perfektního výsledku. Za což přímo společnost G-Power ručí až do rychlosti 372 km/h – kde tento podvozek sama testovala.

Dvacetipalcová kola G-Power Hurricane RR pak zajistí, že se za vámi na ulici otočí téměř každý milovník automobilů. Zejména pokud o sobě dáte prostřednictvím titanového výfuku náležitě vědět.

recenze-g-power-bmw-m2 test-g-power-bmw-m2 g-power-bmw-m2 bmw-m2-g-power bmw-m2-od-g-power

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář