Frederique Constant – Healey GMT 24H

Austin-Healey je značka britských automobilů, která byla založena v roce 1952. Hned prvním modelem Austin-Healey 100 získala automobilka na svojí stranu velkou část motoristických příznivců, a to zejména díky ladným křivkám karoserie a skvělým jízdním vlastnostem. Vznikl také testovací prototyp Austin-Healey 100S označovaný NOJ 393, který jezdil na soutěži Le Mans 24-Hours v roce 1953 a jako jediný doposud „přežil“. Zlomovým okamžikem byl pro značku také model Austin-Healey 3000, který je dodnes označován jako jeden z nejlépe vypadajících a jezdících automobilů oné doby.

A právě tyto vlastnosti – krása a technika – inspirovali švýcarskou společnost Frédérique Constant k vytvoření limitované edice hodinek Healey GMT 24H.Luxusni hodinky Frederique Constant Healey GMT 24H

Na počest automobilky Austin-Healey vznikne tato edice ve třech variantách, každá v omezené sérii 2 888 kusů. Pouzdra o průměru 42mm jsou k dispozici z nerezové oceli nebo z růžového zlata a ve všech variantách jsou kryta safírovým sklíčkem. Chronograf pohání automatický strojek vlastní produkce FC-350 Automatic GMT. Ten nabízí 38 hodinovou rezervu chodu, ukazatel hodin, minut, vteřin a možnost nastavení 24h GMT času (pomocí korunky). Na třetí hodině ciferníku nalezneme ukazatel data a na šesté, logo automobilky Austin-Healey. Na zadním krytu hodinek se nachází vygravírovaný automobil Healey NOJ 393.

Cena za hodinky Frédérique Constant Healey GMT 24H v nerezové variantě činí 1 815 švýcarských franků, což je v přepočtu lehce přes 35 000 Kč.

Za verzi v růžovém zlatu je cena 2 350 švýcarských franků, tedy kolem 53 000 Kč. Na limitovanou edici nejsou tyto ceny vůbec špatné.
Hodinky Frederique Constant Healey GMT 24H zakoupíte na stránkách Amazon.com od ověřeného prodejce JOMASHOP.

Hodinky Frederique Constant Healey GMT 24H Frederique Constant Healey GMT 24H

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář