Ferrari J50

Velmi příjemné překvapení na závěr roku od společnosti Ferrari nese název Ferrari J50. Odhalení proběhlo v tokijském National Art Center. Kódové označení modelu J50 znamená 50. výročí automobilky Ferrari v Japonsku.

Futuristický design automobilu není jen směsicí náhodných myšlenek designérů, ale odkazuje na řadu historických milníků společnosti. Například návrat ke karoserii targa znamená odkázání se na modely vyráběné v letech 1970 až 1980. Dělící černá linie na boku automobilu, která se táhne z předu až po boční ventilační otvory zase připomíná vozy F40, F50 z devadesátých let. Jak byste mohli něco takového nemilovat? Navíc když si uvědomíte že Ferrari J50 vznikne pouze jako limitovaná edice 10 kusů pro celý svět?

ferrari-j50-limitovana-edice

Už dopředu je jasné že sběratelská hodnota tohoto vozu bude mnohem vyšší, hned druhý den po pořízení za ceníkovou cenu (která není bohužel zatím známa). Jestli chcete zajímavou investici se zhodnocením pohybujícím se v řádů desítek procent, máte jedinečnou příležitost.

Ferrari J50 používá platformu z modelu 488 Spider s dvojitě přeplňovaným V8 motorem o objemu 3,9 litru. Celkový výkon činí 690 koní a zrychlení z 0 na 100 km/h proběhne za rovné 3 vteřiny. Takové jsou ale údaje pouze pro model Ferrari 488 Spider, jelikož společnost technická fakta k modelu J50 nezveřejnila.

limitovana-edice-ferrari

Z designového hlediska je přední část mnohem více agresivnější než u předchozích modelů Ferrari. Může za to zejména zvětšený „sací“ prostor v nárazníku, nos automobilu, který je rozdělen právě onou zmíněnou černou dělící linií a štíhlé horizontální LED světlomety. Na zadní části automobilu zase nalezneme rozdělené dvojité světlomety, doplněné přepracovaným difuzorem. Ten byl pro změnu inspirován přídavným spalováním proudových motorů.

Kabina řidiče poskytuje ergonomicky veškeré ukazatele a ovladače které jsou potřeba pro rychlou sportovní jízdu. Kožené panely střídají detaily z Alcantary a červeno-černé prošití (v této barevné kombinaci). Jelikož ale má celý automobil na starosti tovární oddělení Special Projects, společně s oddělením Ferrari Styling Center, můžete si vybrat konfiguraci barevného lakování, čalounění, prošití a všeho dalšího, jakou budete chtít. Mistrovské dílo je ale standardně dodáváno na 20 palcových kovaných kolech.

luxusni-ferrari-j50-interier interier-ferrari-j50 limitovana-edice-ferrari-j50

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář