Ferrari Enzo na prodej od papeže!

Supersportovních automobilů Ferrari Enzo se vyrobilo pouhých 349 kusů. Ale jelikož byla poptávka opravdu velká, společnost se rozhodla vytvořit dodatečně ještě 50 kousků. A jedno z nich bylo určeno pro papeže Jana Pavla II.

Sám papež Jan Pavel II. zamýšlel dát vůz na charitu, ale když v roce 2004 (26.12.2004) přišlo zemětřesení v Indickém oceánu, bylo rozhodnuto. Vůz šel do aukce, kde byl vydražen za částku přes 1 milión dolarů (cca 25 000 000 Kč) což v té době bylo jednou tolik, jakou měl vůz hodnotu. Celý výtěžek aukce byl věnován obětím a na pomoc úsilí při onom zemětřesení.

Ferrari Enzo drazba papez

Automobil je nyní na prodej od soukromého amerického sběratele, který jej prodává společně s dalšími 30 nádhernými kousky své garáže v aukci. Dražené Ferrari Enzo má najeto pouhých 180 kilometrů a podpis samotného Luca Cordero di Montezemola – šéfa společnosti Ferrari.

Ani ostatní vozy ze soukromé kolekce nejsou o nic méně unikátní. Najdeme tady například McLaren F1 z roku 1998 ve specifikaci LM – modernizovaný paket, lepší přítlak a motor o výkonu 691 koní. Zajímavostí je, že se těchto vozů vyrobili pouhé dva kusy. Další neuvěřitelná auta na seznamu jsou Lamborghini Reventón z roku 2008, Ferrari Dino 246 GTS nebo Maserati MC12 v téměř nedotčené podobě. Neméně zajímavé jsou také dva vozy Bugatti Veyron kde jeden z nich má najeto pouhých 1230 kilometrů.

„The Pinnacle Portfolio“ jak je celá kolekce nazývána, se odhaduje na více než 75 miliónů dolarů.

Ferrari Enzo od papeze

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář