Ferrari 812 Superfast

Když v roce 2012 sjel z „výrobní linky“ model Ferrari F12berlinetta, spousta automobilových nadšenců tleskala úchvatnému výkonu 730 koní vydolovaného atmosférickou cestou. Automobilka Ferrari zase světu dokázala, že dostojí svému jménu a z motorářského hlediska dokáže pomalu zázraky. Výkon, který většina konkurentů získávala pomocí přeplňování, zde byl položen v 8 250 otáčkách za minutu při objemu motoru 6,2 litru konstrukce V12. Zrychlení z 0 na 100km/h za 3,1 vteřiny, z nuly na 200 km/h za 8,5 vteřiny a maximálka přes 340 km/h. Ne nadarmo se F12berlinetta přezdívalo jako nejrychlejší a nejvýkonnější sériové Ferrari (LaFerrari a F12tdf nemůžeme počítat) na trhu.

ferrari-812-superfast

A nyní zde máme nástupce – Ferrari 812 Superfast. Oficiální představení proběhne sice až za 14 dnů kdy se koná 87. ročník veletrhu Geneva Motor Show, ale už teď se můžete podívat na oficiální fotografie. A jelikož se jedná o nástupce, je dopředu jasné že výkonově nemůže být tento model horší nebo jakkoliv strádat oproti předchozímu modelu F12berlinetta.

ferrari-812superfast

Naštěstí zde společnost Ferrari nešla podobnou cestou jako u modelů Ferrari 458 Italia a nástupce Ferrari 488 GTB, kdy byl atmosférický motor nahrazen dvojící turbodmychadel. Nové Ferrari 812 Superfast používá motor o objemu 6,5 litru (porovnejte s 6,2L u F12) V12 s výkonem 789 koní (800PS) při 8 500 otáčkách a 718 Nm točivého momentu při 7 000 otáčkách za minutu. Pohonné jednotce sekunduje automatická 7-rychlostní převodovka napojená přímo na motor, což znamená zase několik setinek vteřiny dolu při přeřazování. Inovací je na poli techniky samozřejmě více, třeba nově elektrický posilovač řízení – u kterého jen doufáme že neodstraní onu citelnou hranici a komunikaci vozidla s řidičem jako u klasického hydraulického posilovače. Nový systém s názvem Slide Slip Control, který jak už název napovídá, pomáhá řidiči spolu se systémem Virtual Short Wheelbase k bravurním průjezdům zatáčkami dle přání pilota.

ferrari-812-superfast-technicke-specifikace

Designově vychází model Ferrari 812 Superfast z předchůdce F12berlinetta, ale je nepatrně agresivnější. Nové nárazníky a přední nasávací otvory vedou lépe vzduch k chladičům, brzdovému systému a celkově nahrávají lepší aerodynamice vozu. Na zadní části jsou nově rozdělená LED světla a difuzor v barvě vozu. Celkově tak působí automobil více agresivně a radikálně a to i v interiéru, kde máte k dispozici vše na co jste zvyklí, ale nyní je uspořádání prvků mnohem čistější až puristické.

Zrychlení z 0 na 100 km/h proběhne za 2,9 vteřiny a maximální rychlost se pohybuje za hranicí 340 km/h. Takže jistě chápete, že název modelu Superfast zde dává velký smysl.

ferrari-812-superfast-interier fotky-ferrari-812-superfast luxusni-ferrari-812-superfast

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář