Fascinující stolní hodiny MB&F Arachnophobia

Nedávno jsme tady psali o hrací skříňce Star Wars od hodinářské firmy MB&F a nyní tu máme další hodně neobvyklou záležitost. Nové stolní hodiny MB&F Arachnophobia jsou opravdu skvostnou záležitostí (samozřejmě za předpokladu že nemáte strach z pavouků). Zajímalo by nás, kdo pracuje na vývojovém oddělení a oddělení kreativních návrhů, protože to co poslední dobou představuje Maximilian Büsser & Friends (MB&F) se vidí opravdu málokdy.

MB&F Arachnophobia

Hodiny MB&F Arachnophobia vznikly ve spolupráci se známou francouzsko-švýcarskou společností L’Epée, která je zde od roku 1839. Hlavní inspirací novinky od MB&F je ale socha pavouka známa pod jménem Maman, zesnulého francouzsko-amerického umělce a sochaře Louise Bourgeoise.

Celý strojek hodin je koncipován jako tělo a hlava pavouka, kde také zobrazuje hodiny a minuty. Jádro je in-house strojek společnosti L’Epée, který nabídne rezervu chodu 8 dní při frekvenci 18 000 kmitů za hodinu. Všech 218 komponentů a 11 kamenů je v proti-nárazovém uchycení Incabloc.

Luxusni stolni hodiny MB&F Arachnophobia

Konstrukce je navíc navržena pro možnost uchycení na stěnu a vzhledem k bílým číslicím na černém podkladu nebo ani tak při čtení času problém s viditelností z větší vzdálenosti. Ovšem pověsit „pavouka“ někam na stěnu mimo dosah považujeme za hřích. Nejlépe se bude vyjímat na Vašem pracovním stole v kanceláři, kde z něj návštěvy sotva odtrhnou oči. Zvláště pokud zvolíte variantu potaženou 18K zlatem za cenu 18 050 dolarů (cca 452 000 Kč).

Váha luxusních hodin MB&F Arachnophobia činí ve zlaté variantě 1,96 Kg a v černé verzi 0,98 Kg. Rozdíl vah není dán jen „exteriérovou“ barvou, ale také zlacením, nebo v případě černé varianty – paládiováním celého mechanismu. Černá varianta Vás bude stát 15 800 dolarů (cca 395 000 Kč).

Hodiny MB&F Luxusni nastene hodiny MB&F Arachnophobia Luxusni hodiny MB&F Arachnophobia

Koukněte také na

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář