Fabergé Charms Collection – okázalé a luxusní přívěšky

V roce 1842 založil ruský klenotník Gustav Fabergé proslulý klenotnický dům, který doposud nese jeho jméno. Za mimořádné úspěchy po celém světě mohou zejména milovníci opulentního a precizního stylu. A to, co hlavně odlišilo Fabergého od ostatních klenotníků doby, je specializace na šperky v podobě vajíček. Celý návrh a design vytvořil sám Gustavův syn Carl Peter Fabergé a zpočátku byly tyto vajíčka záležitostí pouze pro vlivné ruské cary a významné osobnosti počátku 19. století.

Fabergeho vejce

Dnes patří Fabergého vejce mezi šperkařské umění a to nejlepší co lze na trhu získat. Navíc pokud berete luxusní šperky jako možnou investici do budoucna, společnost Vám vyhoví i při výrobě jednoho kusu dle Vašich požadavků. Ale samozřejmě to nebude nic levného a za tuto službu zaplatíte opravdu pěkné peníze. Na druhou stranu, nenaleznete na světě stejné „vajíčko“ jako je to Vaše.

Jak už naznačují předchozí odstavce, Fabergého vejce není dostupné pro každého. Ceny se pohybují od 10 miliónů dolarů (cca 250 miliónů korun) za jediný exemplář. A této exkluzivity a „nedostupnosti“ si je vědoma i společnost Fabergé. Proto vznikají kolekce exkluzivních luxusních šperků, inspirovaných Fabergého vejcem, ale dostupné pro více zákazníků.

Fabergé eggs charm

Kolekce luxusních přívěšků Fabergé, která vznikla počátkem roku 2014 se nyní rozšiřuje o několik dalších kousků. 25 miniaturních vajíček nyní naleznete v kolekci Trelliage, Spiral, Heritage, Rococo a Emotion. Všechna tato vajíčka jsou inspirována Fabergého vejcem vytvořeného v roce 1892 pro ruského cara Alexandra III (Fabergé Diamond Trellis Egg). Navíc je každé vajíčko z kolekce specifické a k jeho výrobě posloužili jenom ručně vybrané rubíny, ametysty, diamanty, smaragdy a safíry. To vše je osazeno do bílého nebo růžového zlata s lakováním dodávající hloubku celému vejci.

Nepochybně je tato kolekce luxusních přívěšků tím nejlepším co lze aktuálně na trhu získat. Ostatně i cena 1 200 dolarů (cca 25 000 Kč) je celkem dobrá.

luxusní přívěšky Fabergého vejce Luxusni privesky Fabergeho vejce

Koukněte také na

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář