Dolce & Gabbana UNICEF

Před nedávnem jsme Vám ukázali panenku Barbie od Karla Lagerfelda a dneska tady máme další obdobný počin od značky Dolce & Gabbana. Že mají luxusní módní domy srdce na správném místě, dokazuje již třetí rok účasti na projektu UNICEF Frimousses de Créateurs. Celý projekt je o získání peněz pro děti v Darfůru, oblasti na západě Sudánu, která patří mezi nejchudší země světa.
V projektu není samozřejmě společnost Dolce & Gabbana zainteresována sama, ale mezi dalšími podporovateli a dárci nalezneme také značku Chanel a Christian Dior.

Domenico Dolce a Stefano Gabbana se rozhodli vytvořit panenku, inspirovanou charakterem Verdiho La Traviata. Panenka se jménem Violleta je vyrobena z pryskyřice a její tvář je ručně malována, pro zachycení těch nejjemnějších detailů. Černé krajkové šaty připomínající 19. století, zdobí pás červeného saténu s křišťálovou broží. Jediný doplněk, který panenka nosí je zlatý kříž Dolce & Gabbana s černými kameny na krku. Stylizace panenky není bezdůvodné, téma aktuálního Frimousses de Créateurs pro rok 2014 je totiž Opera.

Pokud se na panenku chcete osobně podívat, či ji rovnou zakoupit, můžete tak učinit od 18. listopadu do 23. listopadu v Theatre du Chatelet v Paříži.
Dražba proběhne o den déle, tedy 24. listopadu na stejném místě.

dolce-gabbana-doll

Koukněte také na

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář