Diamond Atelier – BMW R100R Classic

Proč si pořizovat přes deset let starý motocykl z roku 1994? Jedním z důvodů může být to, že dnešní motocykly nemají takovou „duši“ jako staré stroje. Zvláště jako upravené staré stroje. Nový počin německých stavitelů motocyklů Diamond Atelier v sobě kloubí prvky pohodového cafe-raceru s moderním agresivním vzhledem.

Diamond Atelier DA3

Po předchozí stavbě, která vycházela z modelu BMW R80 a byla určena spíše jako showbike než něco s čím chcete jezdit každý den, se společnost rozhodla přestavět model BMW R100R Classic. To je ve své podstatě předchůdce dnešních cestovních modelů BMW GS.

Diamond Atelier DA3

Mezi hlavní úpravy patří popuštění přední vidlice, aby došlo k mírně agresivnímu vzhledu a zlepšení jízdních vlastností. Řídítka byla vyměněna za „clip-on“ které známe ze sportovních motocyklů a přední kulaté světlo nahradilo moderní od společnosti LSL. Zadní světlo nahradil decentní LED modul. Černé lakování celého motocyklu mu dodává na temnosti a spolu se zlatými středy kol a zlatými liniemi tvoří neokoukaný sportovní vzhled. Decentní kožené ručně šité sedlo a vizuálně odlehčená zadní část s přepákováním1 pak dávají vyniknout motorovému prostoru a celé střední části motocyklu.

Diamond Atelier DA3

Motor získal nové karburátory Dell’Orto 40mm, které dýchají přes filtry společnosti K&N. O výfukový systém se postarala společnost Akrapovič. Bezpečně zastavit můžete díky plovoucí dvojici brzdových 320mm kotoučů od společnosti Brembo, brzdičů od společnosti Brembo a také hlavního brzdového válce jak jinak než od společnosti Brembo. Brzdová kapalina je vedena nerezovými opletenými hadicemi, takže ani intenzivní brždění nebude mít na kvalitu brzdného účinku vliv.

Diamond Atelier DA3

Na podvozku nalezneme pneumatiky Continental TKC80s které mají trochu větší profil a „špalky“, což pro silniční motocykl není úplně z hlediska přilnavosti to nejlepší. Ale jak říkají stavitelé, alespoň si užijete zábavu při prokluzu zadního kola.

Hlavním klenotem této stavby je horní uložení vidlic, které má v sobě vyfrézovaný název projektu – DA #3 ale co hlavně, také 0,17 karátový diamant. To nejlepší na závěr, motocykl můžete vlastnit i Vy, jelikož je na prodej. Pro více informací tak kontaktujte Diamond-Atelier.com.

Diamond Atelier DA3 Diamond Atelier DA3 Diamond Atelier DA3 Diamond Atelier DA3 Diamond Atelier DA3  Diamond Atelier DA3

Koukněte také na

Bentley Bentayga V8

Dech-beroucí luxusní SUV od společnosti Bentley se dočká další motorizace. Původní Bentley Bentayga 6.0 TSI …

Napsat komentář