Chopard – Garden of Kalahari

Ultra vzácný 342 karátový diamant s názvem „Královna Kalahari“ (Queen of Kalahari) byl nedávno přeměřen na nejcennější set diamantových šperků domu Chopard. Výjimečný diamant dokonalé barvy a absolutní čistoty byl rozdělen, aby mohl vzniknout soubor 23 úchvatných diamantů, z nichž má pět kousků více jak 20 karátů.

Hodnoty diamantu Královna Kalahari jsou následující: barevnost, v tomto případě bezbarevnost je na stupnici D – tedy absolutně bez jakéhokoliv zabarvení a čistota na stupnici F, tedy také to nejlepší. Diamant byl objeven a vytěžen před dvěma roky přímo v srdci dolu Karowe v Botswaně. Pro zajímavost je cena diamantů stejných specifik o velikosti 1 karátu cca 450 – 500 000 Kč s certifikátem autorizované laboratoře GIA.

luxusni-diamantove-sperky-chopard-garden-of-kalahari

Náročnější úkol než opracovat 342 karátový diamant v tržní hodnotě až 170 miliónů korun tak, aby zbylo co nejméně „odpadu“, si jen stěží dokážete představit. Ovšem brilantním designérům a šperkařům ze společnosti Chopard se to podařilo. A z Queen of Kalahari se rázem stala Garden of Kalahari. Nejvíce opulentní a pobuřující kolekce luxusních diamantových šperků který kdy vznikla.

diamantove-sperky-chopard-garden-of-kalahari

Ty největší diamanty ze „Zahrady Kalahari“ jsou implementovány do kolekce šesti modelů šperků, které reprezentují celoroční práci šperkařských umělců. Dokonce i co-prezidentka společnosti Caroline Scheufele osobně dohlížela na každou etapu ve vývoji těchto skvostných šperků, a právě proto můžete konečný výsledek vidět na těchto fotografiích.

diamant-queen-of-kalahari

Výjimečná diamantové kolekce šperků obsahuje doslova oslňující náhrdelník, který se vyznačuje absolutně neviditelným mechanismem. Ten umožňuje nositelce připnout nejenom jednu nádhernou 50 karátovou diamantovou květinu ale také další dva přívěšky: 26 karátový diamant tvaru srdce (heart cut) a 20 karátový diamant tvaru hrušky (pear cut).

Můžete je nosit všechny společně nebo zvlášť. Svůj outfit můžete doplnit náušnicemi které lze taktéž nosit bez diamantů ve tvaru hrušky nebo srdce pro větší diskrétnost. Kolekci ještě doplňují dva manžetové náramky s diamantovým brusem typu Emerald. Dva prsteny z nichž jeden zdobí 20 karátový diamant a samozřejmě nenápadné diamantové hodinky.

diamantove-sperky-chopard-garden-of-kalahari chopard-garden-of-kalahari

Koukněte také na

Yves Saint Laurent Sparkle Clash

Právě včas. Dalo by se říci, že si společnost YSL nemohla vybrat příhodnější okamžik k představení …

Napsat komentář