Crystal Endeavor – luxusní polární mega jachta

Někteří si určitě pamatují na zahájení výroby luxusní jachty Crystal Esprit od společnosti Crystal Cruises, která nabízí 62 přepychově vybavených kajut pro posádku. Jak to tak vypadá, tak společnost neusnula na vavřínech a připravila pro nás další exkluzivní záležitost: Luxusní mega jachtu Crystal Endeavor.

Nová loď nabídne 100 luxusních apartmánů rozprostírajících se na 180 metrech délky plavidla. Co je ale hlavním lákadlem novinky, je splnění certifikátu polárního plavidla. Crystal Endeavor je totiž první luxusní mega jachtou na světě, která splňuje certifikaci polární třídy PC6 (PC6 Polar Class). Dle této klasifikace se můžete v letních a podzimních měsících vydat do ledových krajin se středně tlustým ledem, vzniklým zpravidla v průběhu jednoho roku.

Luxusní mega jachta Crystal Endeavor

Design lodi má na starosti společnost Lloyd Werft Group a je tak jistotou, že zatímco příď rozsekává ledové kry na malé kousky, Vy si odpočíváte v luxusním královském apartmánu s nejlepším možným vybavením. Využitá high-end technologie zahrnuje dynamické polohovací zařízení s počítačem řízenými systémy. Luxusní jachta je tedy ovládána na základě nespočetného množství senzorů, GPS družic a ROV (Remote Operated Vehicle) systémů. Vše je propojeno s pohonem vrtulí a trysek pro celkové ovládání lodi. Nemůže se proto stát, že by došlo k poškození jachty například špatně uchycenou kotvou.

Celková ubytovací kapacita této luxusní jachty je 200 hostů. K dispozici je zde několik „hraček“ jako 2 helikoptéry s dvěma heliporty. Osm nafukovacích člunů Zodiac s elektrickým pohonem, dvě soukromé ponorky pro 7 osob a několik dalších vodních skútrů, kajaků, pádel, nafukovacích plováků (paddle board), vybavení pro šnorchlováni a hloubkový ponor. No a aby toho nebylo málo, konstruktéři také mysleli na dekompresní komoru, expediční člun pro potápění a užitkovou čtyřkolku. Přihodit můžete také podvodní „skútry“ od společnosti SEABOB, které patří mezi ty nejvýkonnější a technicky nejvyspělejší na trhu.

Luxusní polární jachta Crystal Endeavor

Klasické apartmá pro hosty je rozloženo na 37 metrech čtverečních včetně balkónu. Pokud jste majitelem této luxusní jachty, je pro Vás připraveno apartmá o celkové rozloze 290 m2. Což je největší apartmá, které je nyní na mega jachtách uvedených na trh, k dispozici. Pro představu si zde užijete s vnitřní i venkovní zahradou, venkovním jacuzzi, soukromým fitness centrem a saunou, parní lázní, SPA a relaxační místností a samozřejmě ohromnou ložnicí. A ještě tedy dvěma pokoji pro nejbližší kamarády. Existuje snad vůbec důvod, proč vstupovat na pevninu, když máte vše co potřebujete?

Ačkoliv je tato luxusní jachta zatím ve stavu konceptu, na její výrobě se již intenzivně pracuje a její spuštění na vodu je naplánováno na srpen 2018.

Luxusní jachta Crystal Endeavor

Koukněte také na

Project Speed – rychlá hračka pro miliardáře

Rychlost, elegance a přepychové vybavení. Tak by se dala charakterizovat nová koncepce luxusní jachty od …

Napsat komentář