Cohiba 50 Aniversario Humidor – opravdu luxusní humidor pro Vaše doutníky

Největší mezinárodní akce XVIII Habanos Festival pro milovníky toho nejjemnějšího a nejkvalitnějšího tabáku na světě, vzdala hold společnosti Habanos. Doutníky Cohiba patří mezi nejexkluzivnější a nejvýraznější produkty značky a tento rok slaví 50. výročí od svého uvedení na trh.

Kuba se tak stala opět hostitelem největšího mezinárodního festivalu habano kultury. Cohiba ke svému výročí navíc připravila několik nových chutí a verzí svých modelových řad. O tom jak je tato událost důležitá pro místní kulturu, dokazuje i faktická návštěvnost galavečera přes 1200 hostů. Návštěvnici si mohli užít večera při vystoupení kubánského pianisty a skladatele Chucho Valdese, španělské zpěvačky flamenco Estrella Morente nebo uruguayského zpěváka a skladatele Jorge Drexlera.

Luxusní humidor Cohiba 50 Aniversario

Zároveň došlo k představení nového doutníku Cosecha Reserva 2012 od značky Hoyo de Monterrey, velmi oblíbeného a slavného doutníku Epicure No 2 a doutníku H. Upmann Magnum 54, který se stane součástí kolekce Magnum Range. Nepřekvapí ani vydání „pamětní“ edice luxusního doutníku Cuaba 20 Aniversario nebo Cohiba Medio Siglo.

Kromě nových doutníků bylo druhé a zároveň největší překvapení festivalu, představení luxusního humidoru Cohiba 50 Aniversario. Neobáváme se říct, že se jedná o skutečné umělecké dílo už teď s vysokou sběratelskou hodnotou. A to jak díky dokonalému řemeslnému zpracování s perfektně zvolenými materiály, ale také kvůli omezení výroby tohoto humidoru. Vznikne totiž v limitované edici pouhých 50 kusů.

Luxusni humidor Cohiba 50 Aniversario Humidor Cabinet

Humidor je vyráběn ručně a personalizován číslem a jménem majitele. Navíc je přední strana humidoru lemována skutečnými kubánskými tabákovými listy, které jsou pozlaceny 24 karátovým zlatem. Uvnitř naleznete 50 číslovaných doutníků Cohiba stejného jména.

Ačkoliv není cena tohoto luxusního humidoru zveřejněna, v aukci která proběhla na veletrhu Habanos Festival, byl tento humidor s pořadovým číslem 1/50 vydražen za cenu 320 000 euro (cca 8,7 miliónu korun). Cena zbylých 49 kousků nebyla oznámena, ale je dost možné že se v průběhu několik týdnů bude po vyprodání řídit klasickou poptávkou/nabídkou trhu.

Cohiba 50 Aniversario - luxusní humidor

Celková částka, kterou se podařilo vybrat na veletrhu XVIII Habanos Festival činí 865 000 euro (cca 24 miliónů korun) a putuje do kubánského veřejného zdravotního systému.

Cohiba 50 Aniversario humidor Luxusní humidor Cohiba 50 Aniversario

Koukněte také na

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář