Cocoon Security System – Inteligentní bezpečnostní systém

Ochrana majetku patří mezi nejvíce opomíjené prvky při nabývání bohatství. Dnešní bezpečnostní systémy nabízí řadu skvělých funkcí, ovšem částečně vykoupených komfortem ovládání. Kódování dveří při příchodu nebo odchodu, pravidelná kontrola čidel, záznamů z kamery, to vše na pohodlnosti zrovna nepřidává.

Skvělým příkladem inteligentního bezpečnostního systému je nedávno zveřejněný Cocoon Security System, který pomocí crowdfundingové platformy Indiegogo.com získal investici ve výši 145 350 dolarů (cca 3 milióny korun).

Vítaným zpestřením je také design přístroje, zvláště v tvídové variantě, který vypadá spíše jako luxusní stylový doplněk do domácnosti než technologicky vyspělý bezpečnostní systém. Takže jej klidně můžete vystavit na poličku nebo třeba mezi reproduktory Bang & Olufsen, kde díky svému designu dokonale zapadne.

Postavit v dnešní době smartphonů a tabletů bezpečnostní systém, který s nimi neumí komunikovat, by bylo nelogické.  Není teda překvapením že Cocoon Security System využívá mobilních technologií opravdu hojně. A to včetně cloudových služeb výrobce, kam se data automaticky ukládají a lze je kdykoliv dohledat. Možnost napojení na vlastní cloud nebo server samozřejmě odepřena nebyla.Cocoon Security System

Bezpečnostní systém skryt uvnitř nenápadné krabičky nabízí širokoúhlou HD kameru, mikrofon, pohybový senzor jehož citlivost můžete nastavit, sirénu, noční vidění, teplotní senzor a detektor zvuku. Senzor pro detekci zvuku funguje na principu nízkofrekvenčních zvukových vln (pod 20 Hz), které byly dříve využívány pro monitoring zemětřesení, proto je jeho náchylnost na falešné poplachy téměř nulová. Skvělým vylepšením je učenlivost bezpečnostního systému, který monitoruje denní pořádek a rutinu domácnosti. Jakékoliv vychýlení od předem definovaného standardu je automaticky hlášeno na zvolená zařízení. Propojení mezi jednotkami a servery Cocoon Security System probíhá pomocí bezdrátové Wi-Fi sítě.

Z Vašeho mobilního zařízení můžete kontrolovat a streamovat nejen video a zvuk vysoké kvality, ale aktivovat sirénu, zavolat bezpečnostní složky, prohlížet data na jednoduchém „timeline“ profilu nebo přepínat mezi několika pohledy (za předpokladu rozmístěných více modulů).Cocoon Security System

Tým vývojářů si je nutnosti vysokého zabezpečení vědom. Základem je proto bezpečný firewall krytý SSL certifikátem. Šifrování odesílaných dat probíhá pomocí 256-bitové AES technologie a přístupná jsou pouze pro dešifrovací klíče ukryté v mobilních zařízeních. Proto se Vám nestane, že v případě prolomení hesla, útočník ovládne bezpečnostní systém.

Cocoon Security System bude k prodeji ve čtvrtém kvartálu roku 2015. Cena za modul se pohybuje mezi 250 – 400 dolarů (cca 5000 – 8 000 korun) přímo na stránkách výrobce Cocoon Security System.

Cocoon Security System - inteligentni bezpecnostni system Cocoon Security System-inteligentni bezpecnostni system

Koukněte také na

Porsche Design Datetimer Eternity 911 One Millionth Limited Edition

Všichni víme, že Porsche Design je dceřinou společností renomovaného výrobce automobilů Porsche. A jelikož novinky …

Napsat komentář